جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


موبایل های 4K

سال گذشته میلادی، سونی نشان داد که تلفن های همراه با رزولوشن 4K امکان پذیر هستند. از آن زمان به بعد، کسی انتظار نداشت که رقبای کره ای سونی بخواهند پرچمدارهای شان را مجهز به نمایشگر 4K کنند اما به هر روی، باید منتظر چنین روزی بود.

موبایل های 4K

پرچمدارهای 2016 عمدتا با رزولوشن 1080p و 1440p عرضه شده یا می شوند اما این مسئله بدان معنا نیست که سامسونگ و ال جی قصد ندارند تلفن های بعدی شان را به چنین فناوری پیشتازی مجهز سازند. در حقیقت سامسونگ که معتقد است به زودی این رویه تغییر می کند.

کایل براون، مدیر بخش فناوری و محتوای سامسونگ در گفتگو با تک اینسایدر گفت که نهایتا، نمایشگرهای 4K فراگیرتر خواهند شد اما با توجه به اندازه کنونی نمایشگرها، تفاوت آنقدر محسوس نیست که کاربر بخواهد هزینه اضافه ای بپردازد.

حتی حالا، نمایشگر 1440p هم کمی زیاده روی به نظر می رسد، چرا که تفاوت آن با 1080p چندان قابل فهم نیست. حتی اکنون محتوای مناسبی هم برای نمایش روی چنین دستگاهی وجود ندارد اما زمانی که واقعیت مجازی محبوب تر شود، نمایشگرهای 4K نیز بسیار کارآمد خواهند شد.

در آن زمان، علاوه بر افزایش تولید محتوا، برای داشتن تجربه بهتر واقعیت مجازی موبایل، باید به نمایشگرهایی با وضوح بیشتر متوسل شد. سامسونگ با Gear VR سعی دارد این فضا را نیز به تسخیر خود درآورد. براون می گوید برای واقعیت مجازی، رزولوشن 4K مزیتی خواهد بود و در آن فاصله نزدیک به چشم، پیکسل ها قابل تشخیص از یکدیگر نیستند.

به غیر از سونی، تولیدکنندگان دیگر منتظر مانده اند تا «فرصت مناسب» فرا برسد.

منبع:PhoneArena

 

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *