جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


مایکروسافت : مقصر حملات واناکرای آژانس امنیت ملی آمریکا است

یک وکیل برجسته همکار با شرکت مایکروسافت اعلام کرد که دولت آمریکا و آژانس امنیت ملی این کشور مسئول ذخیره سازی باج افزار واناکرای و مشکلات مربوط به انتشار آن هستند.

 


به گزارش نتورک ورلد، براد اسمیت دولت آمریکا را متهم به تولید و ذخیره سازی انواع ابزار هک کرد که واناکرای یکی از آنها بوده است.

این باج افزار در ماه های اخیر هزاران هزار رایانه را در سراسر جهان آلوده کرد و میلیون ها دلار خسارت به بارآورد. این وکیل معتقد است واناکرای از آسیب پذیری هایی در سیستم عامل ویندوز استفاده کرده که توسط آژانس امنیت ملی آمریکا شناسایی شده و واناکرای هم بر همین اساس طراحی و منتشر شده است.

وکیل یادشده افزود دولت های جهان باید در برابر حملات سایبری هوشیار شوند و رویکرد متفاوتی در این زمینه اتخاذ کنند. آنان باید قوانین جنگ در جهان واقعی را در دنیای سایبری رعایت کنند و از وارد آوردن خسارت به غیرنظامیان خودداری کنند .

اسمیت تصریح کرد که دولت ها باید از ابداع ابزار هکری مخفیانه خودداری کنند و از استفاده از ابزار مذکور در برخوردهای خصمانه پرهیز کنند. زیرا روش های یاد شده به مردم عادی آسیب می زند. تداوم این رفتارها می تواند ابعاد درگیری های سایبری را گسترش دهد.

منبع : فارس

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *