جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


مصوبه جدید اپراتورها برای اینترنت موبایل

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از پیگیری برای تدوین دستورالعملی جدید در بخش اینترنت موبایل خبر داد که براساس آن اپراتورها ملزم خواهند شد مصرف دیتای آزاد و پایان بسته اینترنت مشترکان را اعلام کنند.

مصوبه جدید برای اینترنت موبایل

صادق عباسی شاهکوه با اشاره به اعتراض کاربران موبایل به دلیل عدم اطلاع از پایان بسته‌های تخفیفی اینترنت موبایل اظهار داشت: در حال پیگیری برای تدوین دستورالعملی جدید هستیم که براساس آن آئین‌نامه‌ای تدوین شود تا اپراتورها ملزم شوند مصرف دیتای آزاد و پایان بسته اینترنت مشترکان را اعلام کنند.

وی با اشاره به تفاوت تعرفه اینترنت موبایل در دو مدل اینترنت آزاد و اینترنت بسته‌ای که از سوی اپراتورهای موبایل ارائه می‌شود، افزود: بسیاری از کاربران و مشترکان موبایل از این موضوع اظهار نارضایتی کرده‌اند که به دلیل عدم اطلاع رسانی از سوی اپراتورها برای پایان بسته‌های تخفیفی اینترنت، دچار ضرر و زیان بسیاری شده‌اند.

عباسی شاهکوه با اشاره به اینکه تعرفه مصرف آزاد اینترنت با نرخ بسته‌های اینترنتی بسیار متفاوت است، افزود: عدم اعلام پایان بسته از سوی برخی اپراتورها سبب شده که نرخ اینترنت از شارژ مشترک کم شود و یا در پایان ماه در صورتحساب دوره‌ای مشترک ارقام بالایی از اینترنت مصرف آزاد محاسبه شود.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه تاکنون دستورالعمل الزامی برای اپراتورها در زمینه اعلام پایان مصرف بسته‌های اینترنتی نداشته‌ایم ادامه داد: بزودی با تدوین آئین‌نامه اپراتورها ملزم به اجرای این موضوع خواهند شد.

وی با بیان اینکه این موضوع در حال پیگیری است و راه حل‌های مدنظر باید مورد بررسی قرار گیرد افزود: بیشترین اعتراضات مطرح شده از سوی مشترکان مربوط به دو اپراتور ایرانسل و رایتل در این زمینه بوده است.

منبع: مهر

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *