جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


مرگ بخاطر بازی پوکی مون

نیروهای پلیس در استان توکوشیما (واقع در جنوب ژاپن)، تصادف جاده‌ای را تایید کردند که در آن یک زن ژاپنی جان خود را از دست داد. این اولین حادثه مرگبار در ژاپن است که علت اصلی آن به بازی Pokemon-Go باز می‌گردد. در کنار قربانی این حادثه، زنی دیگر نیز به شدت مجروح و راهی بیمارستان شد، این دو فرد 60 و 72 ساله و مرد مظنون نیز 39 ساله است که هنگام رانندگی مشغول به بازی پوکیمون گو بوده است.

مرگ بخاطر بازی پوکی مون

نشریه تایم ژاپن که اولین بار این داستان را منتشر کرد، اشاره ای به ترس دولت ژاپن برای رخ دادن چنین حادثه‌ای نیز کرد که بارها هشدارهایی در توییتر  و لاین (محبوب‌ترین اپلیکیشن چت در ژاپن) درباره خطرات بالقوه این بازی اخطار می‌دهد.

بازی نیز دارای یک هشدار و یادآوری به بازیکنان است تا هنگام بازی هوشیاری و توجه خود به محیط پیرامون را حفظ کنند، اما همه افراد از عقل سالمی برخوردار نیستند و حتی وارد حریم خصوی دیگران نیز می‌شوند.

در حالی که محبوببیت این بازی جهت عکس پیش گرفته و در حال سقوط است، استفاده گسترده آن مقامات سراسر جهان را غافلگیر کرده است. در تایلند، نیروی پلیس تیم مخصوص بازی پوکیمون را ایجاد کرده و در فیلیپین نیز پلیس  اقدام به دستگیری دانش‌آموزانی که هنگام طوفان مشغول این بازی بوده‌اند کرده است.

محیط باز و واقعی جزییی از گیم‌پلی پوکیمون گو محسوب می‌شود و بازیکن با گشت‌وگذار در محیط می‌تواند موجودات مجازی را شکار کرده و امتیاز دریافت کند. به همین دلیل این بازی دارای پتانسیل بالایی برای تبلیغات داشته و فرصت بزرگی برای کسب‌وکارها ایجاد کرده است. از فروش بستنی‌های پوکی مون گرفته تا اختصاص یک بخش ویژه به محصولات مرتبط با این بازی در فروشگاه‌های بزرگ همه‌گی فرصت‌هایی است که این بازی توانسته است در این مدت اندک ایجاد کند.
منبعubergizmo

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *