جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


مدیر بخش خودروهای خودران اوبر استعفا کرد

آنتونی لواندوسکی مدیر گروه خودروهای خودران شرکت اوبر که از سوی گوگل متهم به سرقت اسرار تجاری مربوط به فناوری ساخت این خودروها شده، از مقام خود استعفا کرد.

مدیر بخش خودروهای خودران اوبر استعفا کرد

به گزارش بیزینس اینسایدر، وی اعلام کرده که دیگر در حوزه تولید ابزاری موسوم به لیدار نیز فعالیتی ندارد. لیدار حسگر راداری خاصی است که خودروهای خودران از آن برای مسیریابی در محیط اطراف و نقشه خوانی استفاده می کنند.

البته این استعفا به معنای قطع همکاری این فرد با اوبر نیست و او همچنان مسئولیت‌های دیگری در زمینه نظارت بر برخی فعالیت‌ها و امور مربوط به ایمنی را بر عهده خواهد داشت.

ناظران علت اصلی این استعفا را شکایت گوگل از وی می‌دانند. او متهم است با سرقت اسرار طراحی خودروهای خودران از گوگل که زمانی در ان مشغول به کار بوده، این اسرار را به اوبر منتقل کرده و حقوق مالکیت معنوی این شرکت را نقض نموده است.

قرار است اریک میهافر مسئولیت واحد فناوری‌ پیشرفته اوبر را بر عهده بگیرد و بر نحوه تولید خودروهای خودران و ابزار ردگیری داده ها نظارت کند. میهافر از متخصصان حوزه رباتیک از دانشگاه کارنگی ملون است که از سال 2015 در شرکت اوبر کار می کند و تا به حال در مرکز تحقیقاتی اوبر در پیتسبورگ مشغول به کار بوده است.

منبع : فارس

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *