جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


مایکروسافت لینکداین را خرید

لینکداین، خرید 26.3 میلیارد دلاری مایکروسافت

مایکروسافت لینکداین را خرید

مسئولان شرکت مایکروسافت به‌طور رسمی از ثبت قراردادی به ارزش 26.2 میلیارد دلار در جهت خرید پلتفرم اجتماعی مرتبط با کسب و کار و مشاغل یعنی LinkedIn خبر دادند.

بر این اساس مبلغ پیشنهادی مایکروسافت، 196 دلار به ازای هر سهم شرکت لینکداین خواهد بود. پس از انتشار این خبر، ارزش سهام لینکداین با افزایش 48 درصدی همراه شد اما ارزش سهام مایکروسافت، چهار درصد کاهش یافت. این در حالی است که داد و ستد سهام مایکروسافت نیز پیش از اعلام خبر رسمی خرید نقدی لینکداین توسط این شرکت، به‌طور مقطعی متوقف شده بود.

پس از نهایی شدن واگذاری، جف وینر همچنان به عنوان مدیرعامل لینکداین به فعالیت خود ادامه خواهد داد. خبر این توافق توسط هیئت مدیره هر دو طرف حاضر در این قرارداد تایید شده و آن‌طور که از شواهد امر پیداست، تا پایان سال جاری میلادی شاهد نهایی شدن فرایند خرید جدید مایکروسافت خواهیم بود. این در حالی است که واگذاری لینکداین باید توسط سهامداران و رگولاتوری‌ها مورد تایید و تصویب قرارگیرد.

ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت در اظهارنظری امیدوارکننده برای سهامداران مایکروسافت، در خصوص این خرید جدید اینچنین عنوان کرد:

” تیم لینکداین موفق شده شبکه‌ای ایده‌آل با تمرکز بر ایجاد ارتباط میان صاحبان کسب و کارها و مشاغل مختلف ایجاد کند. این تیم در کنار متخصصان ما می‌تواند به رشد هرچه بیشتر لینکداین سرعت بخشیده و از مایکروسافت آفیس 365 و دیگر امکانات بالقوه در جهت افزایش توانایی‌های اشخاص و سازمان‌های مختلف بهره‌مند شود.”

این درحالی است که وینر مدیرعامل لینکداین نیز در اظهارنظری که مخاطبان آن افراد شاغل در این شرکت است اینچنین عنوان کرد:

” تغییرات محدودی را شاهد خواهیم بود و کارکنان ما همچنان در همان جایگاه‌های پیشین به فعالیت خود ادامه می‌دهند. ما همچنان دیدگاه‌ها و ماموریت‌های قبلی را در کنار فرهنگ‌ها و ارزش‌های پیشین حفظ خواهیم کرد و البته من همچنان مدیرعامل لینکداین باقی خواهم ماند.”

Ivan Feinseth  مسئول اطلاعات شرکت سرمایه‌گذاری Tigress در مصاحبه با CNBC خرید جدید مایکروسافت را اینچنین تحلیل کرده است:

” لینکداین پلتفرم سطح بالایی در زمینه تجارت و مشاغل به حساب می‌آید و افراد زیادی از دانشجویان دانشگاه‌ها تا بزرگ‌ترین مدیران عامل شرکت‌ها در آن فعالیت دارند. از نظر من، خرید لینکداین راهکار مناسبی است که به توسعه و بسط حضور مایکروسافت در بازار پلتفرم‌های اجتماعی کمک ویژه‌ای خواهد کرد.”

Feinseth در خصوص حدس و گمان‌های مطرح شده در خصوص امکان خرید Salesforce.com توسط مایکروسافت نیز اینچنین اظهارنظر می‌کند:

” مایکروسافت منابع، سرمایه، ترازنامه و توانایی‌های لازم برای انجام خریدهای بیشتر را داراست و خرید Salesforce.com بعید به‌نظر نمی‌رسد.”

منبع ای تی ایران

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
    خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی خوب (لطفا رای بدید)
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *