جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


ماهی‌ تابه هوشمند!!

این روزها پیشوند «اسمارت» یا هوشمند در پشت نام هر دستگاه تجملاتی که در بازار وارد می‌شود درج شده است. وجود این پیشوند است که اطمینان خاطری از عملکرد و تکنیک بالای به کار برده شده در آن برای خریدار ایجاد می‌کند. امکانات و کنترل بیشتر، توانایی و قدرت بالاتر و استفاده هر چه بیشتر از تکنولوژی مواردی هستند که یک دستگاه را اسمارت می‌کند. ولی این دستگاه‌های هوشمند تاکنون در آشپزی ورود چندان مهم و چشمگیری نداشته‌اند.

 

smartpans

 

راهول باکسی از مخترعین و اهالی سیلیکون‌ولی قصد دارد این معادله را با ورود یک تابه هوشمند اندکی تغییر دهد. تابه باکسی نام SmartyPans به خود گرفته و دارای امکاناتی است که می‌توان آن را به قطع یک تابه هوشمند لقب داد. در این تابه سه سنسور مختلف گرماسنج، رطوبت سنج و وزن سنج قرار داده شده تا جزئیات کاملی از مواد و غذای درون خود را به آشپز اطلاع دهد.

تمامی این اطلاعات به وسیله بلوتوث موجود در تابه و ارسال آن به غذا ممکن خواهد بود. در این اپلیکیشن دستور پخت انواع غذا تحت عنوان Recipe Mode قرار داده شده تا آشپز بتواند بر اساس آن به پخت غذای خود اقدام کند و با اضافه کردن هر ماده غذایی به ادامه آشپزی کاربر نیز کمک کند.

همچنین حالتی دیگر به نام Metric Mode وجود دارد که می‌تواند جزئیات مربوط به پخت غذا و پیشنهادهایی بر اساس آن‌ها را به شکل آنی به فرد و از طریق اپلیکیشن منتقل کند.

باتری این تابه با یک بار شارژ تا یک ماه قابل استفاده است، تابه در برابر نفوذ آب مقاوم است، سنسورهای درون آن می‌توانند تا دمای 1200 درجه فارنهایت را تحمل کنند، حدود 1000 دستور غذای مختلف در اپلیکیشن آن گنجانده شده، میزان کالری را به شکل آنی به کاربر منتقل می‌کند و … این ویژگی‌ها در کنار یکدیگر می‌تواند یک پخت و پز بسیار دقیق را برای آشپز فراهم کند.

منبع : indiegogo

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *