جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


لباس های هوشمند بیومتریک

شرکت تولید کننده لباس‌های بیومتریک Hexoskin سری جدیدی از لباس‌های هوشمند خود را برای کودکان و نوجوانان در CES 2015 معرفی کرد. این لباس به والدین این امکان را می‌دهد که از طریق یک اپلیکیشن iOS اطلاعات به لحظه از وضعیت بدنی فرزندانشان را در اختیار داشته باشند.

این اپلیکیشن و لباس همچنین قادر به اندازه گیری میزان VO2max هم هست که به نوعی حداکثر میزان اکسیژن مصرف شده است.  لباس به تنهایی ۱۴۹ دلار قیمت دارد اما ست کامل آن شامل لباس، یک ذخیره کننده بلوتوث و کابل USB  حدود ۳۷۹ دلار قیمت دارد. این ذخیره کننده بلوتوث قادر به ذخیره ۱۵۰ ساعت اطلاعات است و لایسنس MFi اپل را هم کسب کرده است.

این لباس‌ها دارای یک سنسور داخلی سبک هستند که در داخل لباسی قرار می‌گیرند که خاصیت ضد آب داشته و قادر به دریافت و تحلیل گرما و اندازه‌گیری رطوبت بدن هستند. این سنسورها همچنین می‌توانند اطلاعاتی مثل ضربان قلب، تعداد قدم‌های برداشته شده و میزان خواب و مقدار سوزاندن کالری را محاسبه کنند.
تمامی این اطلاعات از طریق اپلیکیشن موبایل Hexoskin محاسبه می‌شود.

لباس هوشمند

 

این اپلیکیشن و لباس همچنین قادر به اندازه گیری میزان VO2max هم هست که به نوعی حداکثر میزان اکسیژن مصرف شده است.
لباس به تنهایی ۱۴۹ دلار قیمت دارد اما ست کامل آن شامل لباس، یک ذخیره کننده بلوتوث و کابل USB حدود ۳۷۹ دلار قیمت دارد. این ذخیره کننده بلوتوث قادر به ذخیره ۱۵۰ ساعت اطلاعات است و لایسنس MFi اپل را هم کسب کرده است.

منبع :آی تی ایران

 

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
    خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی خوب (لطفا رای بدید)
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *