جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


فستیوال جایزه بزرگ اختراعات ایران

اولین فستیوال جایزه بزرگ اختراعات ایران با هدف تولید و تجاری‌سازی اختراعات کشور و با حضور بیش از ۲ هزار مخترع، ۱۲۰ داور و با حمایت ۳۰ دانشگاه در تاریخ ۲۸ و ۲۹ مرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.

فستیوال جایزه بزرگ اختراعات ایران
در این فستیوال که ایده اولیه‌اش از سال ۱۳۹۱ کلید خورده و از سال ۱۳۹۳ به طور رسمی شروع به کار می‌کند، بیش از دو هزار مخترع از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و تحقیقاتی سراسر کشور شرکت دارند که عمدتا متخصص هستند. این همایش با توسط خانه تکنولوژی ایران و با همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حمایت بیش از 30 دانشگاه و پژوهشگاه برتر کشور در شرکت پنها برگزار می‌شود.

در نخستین فستیوال بین‌المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران با داوری ۳۸۹ اختراع توسط ۱۲۰ داور، به ۱۰۰مخترع منتخب تسهیلات نظام وظیفه و ۳۰مخترع منتخب تسهیلات بانکی تعلق می‌گیرد. از میان مخترعان 25 درصد خانم و 75 درصد آقا در رده سنی بین 25 تا 50 سال هستند. همچنین 40 درصد طرحها از سوی دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و 60 درصد اختراعات از سوی افراد با مدرک دکتری و اعضای هیات علمی دانشگاه ها بوده است.

شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و شرکت پنها از حامیان برگزاری جایزه بزرگ اختراعات ایران هستند و در کنار سامانه ۷۸۰ به طرح‌های برتر منتخب تسهیلات ویژه مانند وام و کسری نظام وظیفه می‌دهند.

این رویداد در روزهای ۲۸ و ۲۹ مردادماه در ۹ گروه جداگانه و دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود.

منبع شبکه

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *