جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


RideOn AR عینک هوشمند اسکی

تکنولوژی‌های پوشیدنی را امروزه بیشتر و بیشتر در عرصه‌های مختلف شاهد هستیم و این محدوده، اسکی را نیز دربرگرفته است. عینک‌های اسکی RideOn AR اخیرا وارد کمپین حمایتی ایندیگوگو شده است و دید مجازی از کوهستان و پیست اسکی را در اختیار ورزشکاران این رشته قرار می‌دهد.

rideon

 

با گذاشتن یکی از این عینک‌ها بر روی چشم، کاربر می‌تواند مسیرها، پیام‌ها، گزارشات هواشناسی، راهنمایی‌های مجازی و اطلاعات بیشتر را به صورت نمایشی در جلوی چشمان خود ببیند.چنین اطلاعاتی در پیست‌های اسکی کوهستانی که اغلب دارای شرایط آب‌وهوایی نامساعد بوده و دستان کاربر هم در دستکش قرار داشته و در حال نگه‌داری چوب اسکی است، می‌تواند بسیار مفید و کاربردی واقع شود. تصور کنید بتوانید مسیر مناسب را برای خود انتخاب کرده و یا تنها با حرکات سر و چشم، بتوانید برای دوست خود یک پیغام فوری بفرستید.

عینک‌های هوشمندی مانند این محصول، نوآوری جدیدی نیستند؛ بلکه تا به حال مجموعه‌های Recon، Oakley و Zael همگی دارای محصولات مشابه‌ای در بازار بوده‌اند. اما گروه سازنده‌ی RideOn از منحصربفرد بودن محصول خود سخن گفته‌اند، زیرا این عینک قادر به تشخیص زاویه‌ی بینایی کاربر و روی‌هم‌گذاری یک طرح دقیق است. چنین قابلیتی این محصول را از یک نمایشگر مجازی ساده به تجربه‌ی متفاوت شبیه به تکنولوژی HoloLens مایکروسافتتبدیل می‌کند.

می تولنید از بسیازی از ویژگی‌های RideOn بدون اتصال به گوشی استفاده کنید (مانند ناوبری GPS). بنابر گزارش‌ها، عینک‌های RideOn می‌توانند با یک بار شارژ باتری خود، هشت ساعت دوام آورند.

منبع: gizmag

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *