جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


علت کندی سرعت اینترنت ایرانسل

مدیرعامل اپراتور دوم موبایل درباره افزایش قیمت اخیر بسته‌های اینترنت که نارضایتی مشترکان را در پی داشت، گفت:‌ از اول دی ماه متناسب با نیاز کاربران تغییراتی در حجم و قیمت بسته‌های اینترنت ایجاد شد که برخی قیمت‌ها کاهش و برخی افزایش یافته است.

علت کندی سرعت اینترنت ایرانسل
در این مراسم علیرضا قلمبر دزفولی در جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران در پاسخ به سوال درباره افزایش قیمت اخیر بسته‌های اینترنت ایرانسل که نارضایتی مشترکان را در پی داشت، گفت:‌ از اول دی ماه تغییری در بسته‌های ایرانسل ایجاد شد که به معنای افزایش قیمت نبود بلکه قیمت و حجم بسته‌ها دچار تغییر شد. اکنون بسته‌ها متناسب با نیاز کاربران متنوع شده، برخی بسته‌ها افزایش قیمت داشته و در برخی بسته‌ها قیمت از حالت قبلی نیز کمتر شده است که در مجموع باز هم این قیمت‌ها نسبت به کشورهای دیگر بسیار کمتر است.

*توضیح ایرانسل درباره علت عدم توسعه وایمکس
وی در پاسخ به سوالی از علت عدم توسعه سرویس وایمکس این اپراتور در شهرهای کوچک گفت: از حدود 4 سال پیش باید ورود نسل‌های بالاتر تلفن همراه آغاز می‌شد و از این رو سرمایه‌گذاری در نسل‌ منسوخ شده وایمکس توجیه نداشت.

*پاسخ به انتقاد از عدم همخوانی تبلیغات و سرعت واقعی اینترنت ایرانسل
مدیرعامل اپراتور دوم تلفن همراه در پاسخ به انتقاد از عدم همخوانی تبلیغات و سرعت واقعی اینترنت ایرانسل گفت: تستی که در آغاز به کار شبکه ارائه می‌شود نشانه توانمندی شبکه 4G است وگرنه سرعت 40 مگابیتی که نمایش داده می‌شود در عمل بسته به میزان استفاده همزمان مشترکان متغیر است.

*انتقاد از تعداد زیاد پیامک های اطلاع رسانی اپراتور
وی همچنین در پاسخ به انتقاد از تعداد زیاد پیامک‌های تبلیغی این اپراتور گفت: ایرانسل پیامک تبلیغی ندارد و اگر دارد بسیار کم است؛ در حالت کلی با هیچ شرکتی قرارداد پیامک تبلیغی نداریم و آنچه که برای مشترکان ارسال می‌شود پیامک اطلاع‌رسانی درباره محصولات جدید یا بسته‌های اینترنت است؛ علاوه بر این مشترکان می‌توانند از همان تعداد اندک پیامک‌های تبلیغی نیز انصراف دهند.
دزفولی یادآور شد: مرجع مشخصی که پیامک‌های خدماتی یا تبلیغی را از هم تفکیک کند وجود ندارد اما در تعاریف فعلی پیامک‌های بانکی جزء پیامک‌های خدماتی محسوب می‌شود.

*واکنش ایرانسل به کمک همراه اول از درآمد آوای انتظار مرتضی پاشایی
مدیر عامل اپراتور دوم تلفن همراه در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اقدام نیکوکارانه اپراتور دیگر برای اهدای درآمد 180 میلیون تومانی آواهای انتظار مرتضی پاشایی به نفع موسسه حمایت از سرطان و عمل مشابه از سوی این اپراتور، گفت: اعتقادی به رسانه‌ای کردن بحث‌های این چنینی نداریم و فکر نمی‌کنم رسانه‌ای کردن این موضوعات کار درستی باشد نمی‌گوییم که آنها چرا این کار را کرده‌اند بلکه اعتقادمان این است که اگر این کار را انجام دهیم شاید آن را رسانه‌ای نکنیم.

*تعداد اپراتورهای موبایل کافی است
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره نظر ایرانسل نسبت به ورود اپراتورهای جدید و اپراتورهای مجازی به بازار تلفن همراه اظهار داشت: تعدد اپراتورها بیش از حد لازم، هدررفت سرمایه ملی است و ممکن است ضروری نیز نباشد اکنون تعداد اپراتورهای موبایل کشور کفاف نیاز را می‌دهد و اضافه شدن اپراتور جدید تغییری در وضع کیفیت ایجاد نمی‌کند.

*پیگیری کلاهبرداری‌های سیم کارتی نیاز به شاکی خصوصی دارد
دزفولی همچنین در خصوص کلاهبرداری‌ و مزاحمت های متعددی که با استفاده از بستر اپراتورهای تلفن همراه می‌گیرد و به راحتی و با دور انداختن سیم کارت ادامه می یابد، گفت: به خودی خود نمی‌توانیم با یک مشترک به دلیل اینکه به مشترک دیگری پیامک زده و برای او مزاحمت ایجاد کرده برخورد کنیم این موارد حتما باید شاکی خصوصی داشته باشد. تدابیری از جمله ممنوعیت ثبت بیش از 10 سیمکارت به نام یک فرد از جمله راهکارهایی بود که برای مقابله با این پدیده در نظر گرفته شد.

منبع:خبرگزاری فارس

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

51 پاسخ به “علت کندی سرعت اینترنت ایرانسل”

 1. رضاشونم گفت:

  ایرانسل من شخصآ میگم دزده از کسی هم ترسی ندارم.حتی به اپراتورشونم گفتم مدیرعاملتون دزده.اخه شما بگید چجوری میشه طی مدت ۵ روز من ۳۰۰ هزار گیگ اینترنت استفاده کرده باشم که برای من پول تلفن ۲۶۶هزارتومن قبض صادر کرده.اون یکی خطمم که بعداز ۴سال روشنش کردم پیام اومد سیمکارت شما دائمی شدش.فقط با اون سیمکارت ایمیلامو چک کردم بعداز ۴۵ دقیقه پیام اومد به علت بدهی خط شما یکطرفه شد.یه ماه بعد هم قطع شدش.اخه دیوث فلان فلان شده خطی که ۴سال خاموشه چجوری دائم شده چجوری بدهکاری هم بالا اورده فقط هر ۳ ماه یکبار روشن میکردم موجودی میگرفتم که قطع نشه.حالا هم سلب امتیازم کردن.وجدانن اسکرین بگیرید به مدیر عامل ایرانسل نشون بدید.من میگم ایرانسل دزده دزدی کن اینقدرکه همه کسانت خراب خیابونی بشن.09302676279..این شمارمه از کسی هم ترسی ندارم چون پول زور ازم میخوان.مدیرعامل ایرانسل خوردنی زیاده این پولا گیر میکنه تو گلوت بیا یه چی دیگه بدم بخوری.

 2. دیگه چه خبر؟ گفت:

  زید جوش نزنید شیرتون خشک میشه هاااااا XD

 3. ایرانسل کمرمو شکست گفت:

  چند روزه همراه اول داره بروزرسانی میکنه سروراشو اجبارا از ایرانسل نت گرفتم.سرعتم از بیت بالاتر نمیره تقریبا عدم امکان استفاده. من خطه همراه اول فعلی ایرانسل بود قبلا ولی چون خیلی دوستش داشتم ترابرد کردم به همراه اول بخداوندی خدا تو این دو ساله کوچکترین مشکلی از همراه اول ندیدم. نت عالی تماس بین خطوطی ارزان نت ارزان . کلی امکانات دیگه ام تو نرم افزار همراه من گذاشته تنها راه ترابرد به همره اوله اگه شمارتو دوست داری که دوروزه سیمکارتت آماده میشه به راحتی آب خوردن. وگرنه شکستن سیم کارت ایرانسل و خرید همراه اول.

 4. Maryam گفت:

  سلام نت من فقط تو دانلود از گوگل مشکل داره وگرنه هم سایتارو راحت بازمیکنه هم تو تلگرام سرعت دانلودش خوبه،مشکل این چیه میدونید؟؟

 5. عليرضا گفت:

  بچه ها من در یوتیوپ روشهایی را دیدم که سیىم کرت رو هک مىکرد با استفاده از یه اهم رباب نءودیوم و سئم پیج یه روش دیگه هم بود که قسمتی از سیم رو با ماژیک رنگی مىکرد تا اتصال ان قسمت با پینهای گوشى قطع بشه و اونوقت مجانی از اینترنت سیم کارت استفاده مىکرد سرچ کنید مىبینى بیاین دهن اینارو صاغ ما

 6. سایه گفت:

  من سرعت وای فای ایرانسلم 3 مگ بود الان یه دفعه بدون دلیل شده 20 کیلوبایت. به خاطر اونا گند زده شد توی انتخاب واحدم. واقعا امیدوارم تو گلوشون گیر کنه پولایی که از مردم میگیرن. 120000 تومن هر ماه دارم میدم بعد با این سرعت 10 گیگم نمیتونم تو یه ماه استفاده کنم.

 7. علی گفت:

  یعنی ایرانسل دزده ب تمام معناست

 8. Saeid گفت:

  این چه وضعشه سرعت 4gمثلا پول فقط از مردم جم میکنیدکسی نیست پیگیری کنه درشو گل بگیرید با ، مام میریم همراه اول

 9. محمد گفت:

  تازه نت گوشیم ۴/۵ جیه سرعت ۲۰۰ کیلو میشه ۰ اصی یه وضعی

 10. مرتضی گفت:

  اینترنت ایرانسل یکی دو ماهه افتضاح شده قبلا من ۵ تا ۶ مگابایت سرعت دانلود داشتم الان شده ۳۰ تا ۶۰ کیلو بایت زنگ هم میزنم اپراتور جواب پرت میده میگه پراکسی رو چک کن یعنی مشتری رو انقدر نفهم حساب کردن من کوچ کردم به همراه اول اینطوری بخواد ادامه بده به زودی درش گل گرفته خواهد شد

 11. گور بابای ایرانسل گفت:

  دزد ازاد ایرانسل 5 گیگ نت خریدم اصلا هیچیو باز نمیکنه
  فقط از مردم دزدی کنید همین این حکومت بلده

 12. davood گفت:

  سلام
  من مودم 4g جیبی ایرانسل دارم الان تقریبا یه ماهی میشه سرعت اینترنتم بالای 30 نمیره.مشکل چیه؟
  خواهشا راهنمایی کنین

 13. نیما گفت:

  سلام واسه من امروز واسم پیامک اینترنت هدیه ایرانسل نامحدود اومد تا موقعی که پیامک بیاد ۵ مگ بود وقتی اومد نوشت سرعت نت شما به ۲۵۶ کیلوبایت تغییر کردم بعد نوشت بسته بخرید تا به سرعت نامحدود بازگردید خریدم باز چیزی نشد اخه این چه وضعشه من میرم همراه اول بخرم

  • Mahdi گفت:

   اینترنت نامحدود یک هفته ای داد . ۲ دقیقه سرعتش رو ۵ مگ بود بعد اومد رو ۲۰ کیلوبایت. چرا اینقدر دزدن اینا؟

 14. امین نیک نفس کرمانی گفت:

  سلام
  واقعا دزد به تمام معنا هستید
  من سرعت نتم فوق العاده پایینه قبلا خوب بود ولی الان افتضاح شده
  چرا مردم رو احمق فرض میکنید.

 15. مهرداد گفت:

  خوش به حالتون سرعت اینترنت شما در حد کیلو بایته… سرعت اینترنته من که هم سیمم ۴Gهست و هم گوشیم در حد بایت شده…من که میخوام ایرانسلم رو بشکنم یه دونه همراه اول بخرم…شما هم همین کارو بکنین… تا ایرانسل ورشکسته بشه

 16. مهرداد گفت:

  من که یه دونه سیم کارت همراه اول خریدم و میخوام هر دوتا سیم کارت ایرانسلم رو بشکنم بندازم دور.باید در ایرانسل رو گل گرفت.هر کسی غیرت داره سیم کارتشو بشکنه و بره همراه اول بخره.توی دور افتاده ترین نقاط هم آنتن میده و هم سرعت اینترنتش بهتره و هم اینکه بسته های اینترنتش عالیه

 17. علی گفت:

  خخخ

  کلا یاد گرفتن تا میبینن بازارشون کساده سرعتا میره بالا الکی هدیه میدن ?

  الان با نت 4g دارم با سرعت 500 کیلو بایت دان میکنم
  اینو ب هر کشوری بگی خندش میگیره

  همش دزدی همش کلاه برداری

 18. حسام گفت:

  دروغی بنام رفاه حال مشتریان و حقیقت محضی بنام دزدی از امت مسلمان…

  • Shahram گفت:

   دوستان بنده هم تلفن و سیم کارتم (4جی) هست و طی پیامک ایرانسل، بنده 14 گیگ، 14روزه، هدیه دریافت کردم، تا هفت روز اول سرعت دانلودم خوب بود (البته نوسان زیاد داشت) ولی الان برام پیامک آمده که سرعت اینترنت شما به 256 کیلو تبدیل شد، من هنوز 5 گیگ دانلود نکردم ولی الان کلی طول میکشه تا یک صفحه را برام باز کنه چه برسه به دانلود.

   • M گفت:

    دقیقا منم مثل تو . بسته ویژه آخر تابستان رو فعال کردم . 10 هزار تومان . ولی هنوز 1/5 تا 2 دیگ مونده بود که سرعتش افت شدیدی کرد . الانم هنوز 1 گیگ حجم مونده ولی سرعتم شده “E” . تلگرامم باهاش باز نمیشه چه رسد به دانلود .
    ینی گند بزنن به این مرام و ……………………… . اینم از خدمات رسانیشون !
    ایشالله خون جگر بشه واسه خودشون و خانواده هاشون .
    ( بهشت از دست آدم رفت . از اون روزی که گندم خورد
    ببین چی میشه اونکس که . یه جو از حق مردم خورد
    اوناییکه تو این دنیا . حساب ما رو پیچیدن
    یه روزی ” هر کسی باشن ” . حساباشونو پس میدن )
    محمد اصفهانی

    • حامد گفت:

     با سلام
     بله دوستان کاملا درست می فرمایید برای بنده نیز همین مورد پیش اومد موقعی که 1.5 گیگ از حجم اینترنت هفتگی ام باقی مونده سرعتم از 2 مگ به 100کیلوبایت رسیده

     • Pedramdx گفت:

      فقط تنها امیدی ک من دارم اینه ک شاتل داره یه سری انتن میخره و سیم کارت میده 4جی شاید اون بهتر باشع(نمیگم خوب فقط بهتر )
      و در کلام اخر باید گفت : ….. ایرانسل همین الان که دارم این نظرو مینویسم دارم با ایرانسل با سرعت 700 کیلوبایت دانلود میکنم:| ….. دزدشون
      ادمین تایید کن که خنک شم جونه بچت:|

 19. پیمان رفیعی گفت:

  واقعا مسخرس خواهش میکنم این کامنتارو یجوری ابلاغ کنین به مسئولین.افرین ایرانسل خوب پول میچاپی از مردم

 20. علی گفت:

  من تو سه شهر بزرگل لرستان اینترنت فورجی ایرانسل رو تست کردم هیچ کدوم از 300کلیوبیت بر ثانیه بیشتر نشدن.واقعا مزخرف ترین اینترنت رو داره ایرانسل . فورجیش یه علامته فقط وگرنه اندازه توجی هم کیفیت و سرعت نداره

 21. Er گفت:

  ایرانسل کلا دزدی می‌کنه با نت4gو سرعت صدکیلوبایت تو همدان

 22. پور گفت:

  ببخشید ولی باید گفت ایرانسل .مثل سگ حسن دله خان دزدی میکنه!

 23. AHMAD گفت:

  من تو شهر قم هستم. اینترنت 4G دارم ولی ی مدتیه سرعتش ۴۰ KB شده.

 24. رامین دلفان گفت:

  سلام جریان چیه این دو هفته هست اینترنت ایرانسل خراب شده.دزدی در روز روشن لاقل علام کنید کسی بسته نگیره.میخوای یه فیلم دنلود کنی اینقد اینترنت خواموش روشن میشه که مجبوری قید دانلود بزنی.وقتی که میخوای نت نامحدود بگیری اگه یه ساعت باش فقط نیم ساعتش کار میکن نیم ساعت دیگه اش اینترنت قط وصل میشه.واقعا باعث شرم که میگن مسلمانن ولی دزد از مردم بدبخت میکنن

 25. شایان گفت:

  لعنت به این ایرانسل . آخه این چه وضعییه . کلا سرعت دانلود 4G شده . 30Kb . این یعنی دزدی تو روز روشن . به اپراتورشون هم که وصل میشی میگه همه چی درسته !!!

 26. امیر گفت:

  من هم همراه اول دارم هم ایرانسل جفرسون لنگه همن سرعت 4gهر دوشون 100kbps هستش در حالی که 4g واقعی بالای 40mbps هستش حداقل سرعتشو 2مک بکنن درد های عوضی

 27. محمد گفت:

  قبلا با 4g ایرانسل سرعتم بین ۵ تا ۸ مگابایت بود الان خیلی زور بزنه بشه ۱ مگابایت میانگین هم ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلوبایته واقعا افتضاح شده من اصلا راضی نیستم رکورد کندترین ۴جی دنیا هم توسط ایرانسل شکسته شد. واقعا که، لعنت بر دزدان کثیف

 28. بهروز گفت:

  این دیگه چه وضعیه؟توموبوگرامم یهوازموبوگرام درمیام یه صفحه بازمیشه کلیپ تبلیغاتی ناخواسته پخش میشه!!دراخرهم مینویسه شارژایرانسل میخای یاهمراه اول؟!!روزی چهارپنج بارتکرارمیشه!!بابادست برداریدازین مسخره بازیای دزدی.کم درآمدداریدکه اینجوری هم ازملت دزدی میکنید؟انشالله حرومتون بشه.من راضی نیستم.هیچکس هم پاسخگونیست.

 29. علی گفت:

  وقتی دزدها بیان سر کار همین میشه … قبلا نت شهرمون نسل 3 بود … سرعتش هم عالی بود فایلهای با حجم بالا رو تو زمان کمی دانلود میکردم .. اول عید اومدن مثلا 4g کنن اینترنت رو … زدن انتن دهی و اینترنت رو تا اخر عید نوروز قطع کردن … سرعت اینترنت ایرانسل بطور وحشتناکی اومده پایین … هیچ کسی هم پاسخ گو نیست …

 30. سجاد فقیه نیا گفت:

  با سلام
  سرعت دانلود من با مودم 3مگ بود
  الان شده 33 کیلوبایت
  دزدن دزد
  اخه کجای دنیا اینترنت میدن 25مگ 500 تومان
  هه

  • علیرضا گفت:

   سلام.
   منم سرعتم کم شده بود ولی درستش کردم. داخل تنظیمات مودم قسمتی هست که شماره دکل رو نوشته بصورت cell id. مودم رو جابجا کن تا شماره دکل عوض بشه. اونوقت یعنی به یه دکل دیگه وصل شدی. بعد تست بگیر هر جا سرعت بالاتر بود همونجا بزار باشه.

 31. امین امیدپور گفت:

  باعرض سلام خدمت دوستان چندوقتیه که سرعت ایرانسل خیلی افتضاح شده الان همراه اول غوغا کرده علتش چه میتونه باشه این باعث شده که من برم سمت همراه اول نه فقط من بلکه خیلی ازدوستان هم به همراه اول روی اوردن خواهشا پیگیری کنید ممنون ازلطفتون

 32. مارتین گفت:

  بابا گند زدید من قبلا با 10مگابایت دانلود میکردم الان زیره 40 کیلوبایت دانلود میکنم،همتون دزدین اولش خوب بود و بعد اش فکر کردین مردم نمی فهمند بابا هممون این کاره ایم،4 تا اپراتور خارجی که بیاد باید بزنید جاده خاکی ببندید در این ایرانسلتونو…

 33. احمد قادری گفت:

  والا حدود دو سه ماه پیش سرعت دانلود من 2/5 بود.. الان به 100 کیلو میرسه و میاد پایین.. ببندید در ایرانسلتونو بابا.. ی مشت دزد کلاه بردار.. اولش واسه فرختن، سرعتو زیاد کردید.. الان ولی دیگه خوب فروختید بیخیال شدید.. الکی بهونه های ساختگی هم نتراشید برا سرعت و… ما خودموم خوب میدونیم ترافیک و حجم ینی چی..

  • مریم گفت:

   موبایل منم هم 4g هست و هم سیم کارت ایرانسلم اما متاسفانه اینها واقعا دارن تو روز روشن دزدی میکنند و سرعت اینترنت رو تا 99 در صد کاهش دادن و الان برای باز کردن یه عکس 10 دقیقه و بعضی وقتها نیم ساعت طول میکشه.

  • مریم گفت:

   لعنت به دزدهای عوضی . موبایل منم هم 4g هست و هم سیم کارت ایرانسلم اما متاسفانه اینها واقعا دارن تو روز روشن دزدی میکنند و سرعت اینترنت رو تا 99 در صد کاهش دادن و الان برای باز کردن یه عکس 10 دقیقه و بعضی وقتها نیم ساعت طول میکشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *