جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


شکایت آمریکا از چند ایرانی

وزارت دادگستری آمریکا با ارائه کیفرخواستی علیه هفت ایرانی مدعی شد که این افراد مجری حملات سایبری به ده‌ها بانک آمریکایی بوده و همچنین سعی کرده‌اند که کنترل یک سد کوچک در ایالت نیویورک را در اختیار بگیرند.

شکایت آمریکا از چند ایرانی
دادستان‌های آمریکایی اسامی این افراد را که مدعی شده‌اند برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار کرده‌اند احمد فتحی، حمید فیروزی، امین شکوه، امید جعفرنیا، سینا قیصر، نادر سعیدی و صادق احمدزادگان معرفی کرده‌اند.

در این کیفرخواست حملات هکری به‌طور مستقیم به ایران نسبت داده خواهند شد، اما اسامی بانک‌ها به‌دلیل نگرانی از تلافی‌جویی اعلام نخواهد شد.

پیشتر یک منبع آشنا با موضوع در گفتگو با رویترز اعلام کرده بود: اگرچه انتظار می‌رود کیفرخواستی برای هک سیستم‌های کامپیوتری سد بومن در نیویورک منتشر شود، اما این عملیات بخشی از حملاتی است که بر اساس کیفرخواست گسترده‌تر از آن چیزی است که قبلاً قلمداد می‌شد.

به‌گفته این منبع هک سد همزمان با حملات سایبری به چندین نهاد مالی آمریکایی بود. کارشناسان امنیت سایبری مدعی هستند این حملات نیز توسط هکر‌های ایرانی علیه بانک آمریکا،‌ جی‌پی‌مورگان چیس، کاپیتال وان، پی‌ان‌سی فایننشال سرویس و بانک سان‌تراست انجام شده‌اند.

هکرها در حین نفوذ به سیستم‌های سد سعی نکردند کنترل عملیاتی دروازه‌های آب این سد را در اختیار بگیرند و بازرس‌ها معتقدند هکرها تنها در صدد آزمایش توانمندی‌های‌شان بودند.

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *