جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


شهر رسانه در منطقه ویژه اقتصادی وزارت ارتباطات

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام در دیدار معاون توسعه و فناوری رسانه ملی، از ایجاد شهر رسانه، در منطقه ویژه اقتصادی وزارت ارتباطات (پیام) خبر داد.

سعید زرندی در دیدار با رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه ملی به تشریح برنامه های توسعه ای ۲۰ گانه منطقه ویژه اقتصادی پیام پرداخت و اظهار داشت: متناسب با برنامه های ICT و IT کشور این برنامه ها طراحی و تولید شده است و پروژه شهر رسانه ای هم می تواند به عنوان برنامه ای مشترک با همکاری مجموعه پیام و سازمان صداو سیما انجام شود.

وی افزود : طرح ایجاد شهر رسانه‌ای در این منطقه در شورای عالی اتحادیه فضای مجازی و شورای معاونین وزارت ارتباطات مطرح و استقبال شده است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام به بازنگری مجدد صورت گرفته در برنامه های توسعه ای منطقه ویژ اقتصادی اشاره کرد و تاکید داشت : مبنا و محور اصلی برنامه های بیست گانه حمایت از صنایع هایتک و ICT است و در کوتاه مدت بسیاری از شرکت های حوزه آی سی تی و شرکت های داخلی در قالب شهرک دانش بنیان در منطقه ویژه مستقر شده اند.

وی تصریح داشت : منطقه ویژه اقتصادی پیام آمادی این را دارد که در حوزه ICT با سازمان های ذینفع، طرح مشترکی طراحی کند.

در ادامه این جلسه علیدادی درباره توسعه فناوری و رسانه، گفت: سازمان صداو سیما در بحث توسعه فناوری و موضوعاتی که مرتبط با رسانه و رسانه های همگانی و IT است فعالیت های گسترده ای را انجام داده و در بخش زیر ساختی مانند فناوری و مهندسی، مطالعات و پژوهش های بسیاری انجام داده است.

وی افزود : نقش مهمی که منطقه ویژه اقتصادی می‌تواند در راستای جذب سرمایه‌گذار داشته باشد، باید مورد ‌توجه ویژه قرار گیرد.

معاون توسعه و فناوری رسانه ملی با اشاره به رویکرد معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی در مسیر جدیدی که سازمان صداو سیما ترسیم کرده افزود: برنامه های توسعه ای سازمان صدا و سیما بر مبنای خلاقیت، نوآوری و پیشرو بودن در موضوع فناوری رسانه، تعریف شده است که در این زمینه به موفقیت های بسیاری نیز دست پیدا کرده است.

علیدادی تصریح کرد : نتایج این رویکرد در سه ماهه آخر سال ۹۵ کاملا مشهود بود که به عنوان مثال راه اندازی سرویس رادیو نما مطرح شد که بوسیله آن رادیو ها به صورت تصویری در فرستنده تلویزیون پخش می شود.

وی به نقش معاونت توسعه و فناوری سازمان صدا و سیما جهت عملیاتی شدن شهر ICT اشاره کرد و افزود : راه اندازی شهر ICT یکی از اولویت های مهم سازمان صدا و سیما است که اگر این موضوع بخواهد به مرحله عملیاتی برسد باید معاونت توسعه و فناوری سازمان پیشگام و پیگیر این مساله باشد.

علیدادی خاطر نشان کرد : سازمان صدا و سیما در حوزه شهر رسانه مطالعات بسیار خوبی انجام داده است که با جانمایی این پروژه در منطقه ویژه اقتصادی پیام و با توجه به وجود پتانسیل های فراوان صنعتی و اقتصادی، این منطقه می تواند اولویت اصلی سازمان صدا و سیما برای راه اندازی شهر آی سی تی باشد .

منبع : مهر

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *