جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


شناسایی رنگ و فونت با گجت هوشمند

shenasayie rang va font

شناسایی رنگ و فونت با اسپکتور هوشمند در حالی امکان پذیر شده که معمولا یکی از مشکلات رایج دوستداران رنگ و فونت این است که عاشق یک رنگ یا فونت در دنیای واقعی می شوند اما هیچ راهی برای شناسایی آن ندارند. خوشبختانه طراح «فیونا اولری» یک راه برای فهرست کردن رنگ ها و فونت هایی که در دنیای واقعی می بینید پیدا کرده است. او دستگاه اسپکتور دستی را ساخته که تنها با یک کلیک می تواند رنگ و فونت مورد نظرتان را شناسایی کند.

اسپکتور هوشمند وقتی به وجود آمد که اولری از پروژه های چاپ بر روی کامپیوتر خود ناامید شده بود و آن چیزی که روی صفحه نمایش می دید با چاپ نهایی یکی نبود. تصوری که از مقیاس تایپوگرافی و رنگ داشت با آن چه که در نهایت می دید تفاوت زیادی داشت. از همین جا بود که این ایده به ذهنش رسید.

اسپکتور هوشمند، این گجت کاربردی هنوز در مراحل اولیه است اما تکنولوژی آن امیدوار کننده است. این دستگاه یک دوربین دارد که از نمونه ها عکس می گیرد و سپس یک الگوریتم آن را به اطلاعات قابل استفاده ترجمه می کند. مثل ارزش های RGB/CYMK رنگ ها. در مورد فونت سنسور می تواند به دقت نام، اندازه، فاصله، برجستگی و حتی جایی که می توانید آن را خریداری کنید را مشخص کند. در نسخه فعلی دستگاه محدودیت اندازه دارد و فقط می تواند فونت هایی در اندازه ۴۸ یا کمتر را تشخیص دهد.

 

منبع : digitaltrends

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *