جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


ارائه سیم کارتهای مخصوص کودکان

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از الزام اپراتورهای موبایل به ارائه سیم کارتهای ویژه کودکان و نوجوانان ظرف ۶ ماه آینده خبر داد و این طرح را گام نخست حرکت به سمت اجرای پیوست فرهنگی موبایل عنوان کرد.

ارائه سیم کارتهای مخصوص کودکان
صادق عباسی شاهکوه در مورد مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر ابلاغ ضوابط و مقررات استفاده از خدمات نسل سوم موبایل در کشور اظهار داشت: این مصوبه در راستای اصول و قوانین مربوط به پیوست فرهنگی خدمات موبایل در کشور به تصویب رسیده است.


وی با بیان اینکه در این مصوبه تکالیف اپراتورهای موبایل برای ارائه خدمات به کودکان و نوجوانان اعلام شده است، افزود: براین اساس اپراتورهای موبایل موظف شده اند که سیم کارت مخصوص کودک و نوجوان عرضه کنند.
معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به تاکیدات صورت گرفته در مورد این مصوبه برای عدم مجوز خرید و فروش سیم کارت به افراد کمتر از ۱۸ سال ادامه داد: مسئولیت هر سیم کارت به عهده فردی است که سیم کارت به نام او به ثبت رسیده باشد.
وی گفت: اپراتورهای موبایل باید در سیم کارتهای مختص کودکان و نوجوانان، ویژگیهایی تعبیه کنند که والدین براساس نیاز فرزندان خود این سیم کارتها را تهیه کرده و در اختیار فرزندانشان بگذارند. همچنین براساس این طرح، اپراتورها می توانند رنجی از شماره های قابل واگذاری خود را به کودکان و نوجوانان اختصاص دهند.
عباسی شاهکوه با تاکید براینکه ارائه سیم کارت مختص کودکان و نوجوانان در دنیا متداول است افزود: به طور قطع این سیم کارتها از نظر قیمت تفاوتی با سیم کارتهای دیگر ندارد و تنها ویژگیهای آن در تعیین میزان دسترسی به خدماتی است که اپراتورهای موبایل ارائه می دهند.
وی گفت: این مصوبه به اپراتورهای موبایل ابلاغ شده و این اپراتورها ظرف ۶ ماه فرصت خواهند داشت که این سرویس را برای عموم عرضه کنند.
معاون رگولاتوری با بیان اینکه پیوست فرهنگی تلفن همراه هنوز از سوی مرکز ملی فضای مجازی ابلاغ نشده است افزود: ما منتظر نهایی شدن این آیین نامه هستیم اما تا زمانی که پیوست فرهنگی موبایل، ابلاغ نشده است فعلا و در راستای اصول و چارچوب این پیوست فرهنگی، مصوبه ضوابط خدمات مختص کودکان و نوجوانان در موبایل باندپهن به اپراتورها ابلاغ شده است.
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه ۲۰۳ خود مقررات و ضوابطی را برای اپراتورهای تلفن همراه که خدمات نسل سوم و بالاتر را ارائه می دهند و نیز مشترکانی که از این خدمات استفاده می کنند تصویب کرد.
این ضوابط با توجه به توسعه نسل‌های بالاتر تلفن همراه که موجب فراهم شدن خدمات جدیدی در حوزه‌هایی همچون سلامت، آموزش و اشتغال می‌شود و از آنجایی که امکان بهره‌مندی از این خدمات به‌صورت گسترده برای همه رده‌های سنی فراهم است مصوب شده است.
این مقررات به منظور بهره‌مندی مفید و پرهیز از مخاطرات احتمالی حوزه خدمات باند پهن بر مبنای نیازهای ملی و فرهنگی و با توجه به نقشه مهندسی فرهنگی کشور و با تأکید ویژه بر استحکام، دوام و تعادل خانواده‌ها و به‌خصوص مراقبت از کودکان و نوجوانان تصویب شده و براساس آن اپراتورهای موبایل موظف هستند سیم‌کارت کودک و نوجوان با قابلیت دسترسی به بسته‌های خدماتی جذاب تلفن همراه متناسب با گروه‌های سنی کودک و نوجوان (افراد زیر ۱۸ سال) را همراه با بسته آموزشی استفاده صحیح از خدمات باند پهن موبایل ارائه کنند

منبع:مهر

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
    خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی خوب (لطفا رای بدید)
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *