جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


سرقت امواج مغزی برای هک کردن رمز عبور

محققان نشان دادند که چگونه یک دستگاه الکترونیکی می‌تواند از انرژی مغز انسان استفاده کند تا کنترل دیگر دستگاه‌ها را برعهده بگیرد و از این طریق رمز عبور و کد PIN در دستگاه شناسایی شود.

 سرقت امواج مغزی برای هک کردن رمز عبور

به گزارش وب‌سایت Zdnet، بر اساس گزارش منتشر شده در مرکز MIT Technology Review، هدست ۸۰۰ دلاری Epoc+ که در شرکت Emotiv ساخته شده، به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند سیگنال‌های مغزی شما را به دستورات قابل فهم برای گجت‌ها و رایانه‌های شخصی تبدیل کند.

با این وجود بررسی‌های جدید صورت گرفته توسط پروفسور «نیتِش ساکسِنا» در دانشگاه آلاباما نشان داد چگونه این فناوری نوظهور می‌تواند برای سوءاستفاده به کار گرفته شود.

در این بررسی از شرکت‌کنندگان خواسته شد این هدست را روی چشمان خود قرار دهند و به صورت تصادفی رمز عبور و کد PIN را روی نمایشگر رایانه تایپ کنند.

این اقدام برای دستگاه الکتروانسفالوگرافی (EEG) سطوح مختلف سیگنال‌های مغزی را تعریف کرد و البته این دستگاه موفق شد تنها پس از مشاهده و تحلیل ۲۰۰ کاراکتر این سیگنال‌ها را بفهمد. در این آزمایش از هوش مصنوعی هم بهره گرفته شد تا کلمات و عبارات مبتنی بر امواج مغزی به درستی حدس زده شوند.

در حالی که هر یک از حدس‌ها به صورت جداگانه صحیح نبود، ولی به میزان قابل ملاحظه به عبارت اصلی نزدیک بود. لازم به ذکر است در شرایط عادی شانس اینکه هوش مصنوعی محققان یک کد چهار رقمی PIN را به درستی حدس بزند یک به ۱۰۰۰۰ بود و با سیستم جدید شانس مذکور یک به ۲۰ شد. برای رمزهای عبور شش رقمی هم شانس حدس درست یک به ۵۰۰ گزارش شد.

منبع : همکاران سیستم

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *