جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


چگونه با سرعت بیشتری به اینترنت متصل شویم

داده ها در اینترنت با گذشت زمان پیچیده‌تر و حجیم‌تر شده و این روند همچنان ادامه دارد. بر همین اساس، باید مرورگر خود را همواره به روز نگه دارید تا تعامل کارآمدتر و بدون وقفه ای با داده ها داشته باشد.

اینترنت، فناوری که عمر چندانی از آن نمی گذرد چنان پیشرفت سریع و توسعه ای جهانی را شاهد بوده که زندگی بدون آن برای بسیاری از ما غیر قابل تصور است. امروزه، حتی اتصال دستگاه های مختلف مانند لوازم خانگی به اینترنت نیز مورد توجه کسب و کارهای مختلف قرار گرفته است.

 چگونه با سرعت بیشتری به اینترنت متصل شویم

 بی تردید، در عصر اینترنت به سر می بریم و هرگونه وقفه یا کندی سرعت در آن می تواند نارضایتی کاربران را به همراه داشته باشد که البته بروز این مساله برای ما چندان ناآشنا نیست. در ادامه این مطلب توصیه هایی را ارائه می کنیم تا از سرعت حداکثری اتصال خود به اینترنت اطمینان حاصل کنید. در همین راستا، دو رویکرد نرم افزاری و سخت افزاری مد نظر قرار می گیرند.

بررسی های نرم افزاری

برنامه ها و نرم افزارهای فعال در پس زمینه

نخستین اقدامی که برای افزایش سرعت اینترنت خود می توانید انجام دهید بستن برنامه های بدون استفاده است. تمامی این فعالیت ها در پس زمینه می توانند سرعت اینترنت شما را کاهش دهند. به عنوان مثال، دانلود فایل بر سرعت اینترنت تاثیرگذار است. افزون بر این، فعالیت هایی مانند آپدیت اتوماتیک سیستم عامل و یا دیگر نرم افزارها بر کاهش سرعت رایانه و اتصال اینترنت تاثیرگذار هستند.

 

ترجیح عملکرد بر امکانات ظاهری

ویژگی ها و افکت هایی غیر ضروری در رابط کاربری ویندوز و یا مک خود را غیر فعال کنید و ناگهان ممکن است قدرت پردازشی بیشتری در اختیار مرورگر شما گرفته و سرعت عملکرد افزایش یابد. افزایش سرعت دقیقا همان چیزی است که به دنبال آن هستیم.

 

مرورگرها

داده ها در اینترنت با گذشت زمان پیچیده‌تر و حجیم‌تر شده و این روند همچنان ادامه دارد. بر همین اساس، باید مرورگر خود را همواره به روز نگه دارید تا تعامل کارآمدتر و بدون وقفه ای با داده ها داشته باشد. نسخه مرورگر خود را به روز نگه دارید تا تفاوت در تجربه استفاده از اینترنت را شاهد باشید.

 

نرم افزار تبلیغاتی مزاحم (Adware)

نصب نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم به آسانی صورت گرفته اما حذف آنها بسیار دشوار است. هنگامی که نرم افزار مشخصی را دانلود می کنید از نصب این قبیل نرم افزارها که ممکن است به عنوان بخشی از فرآیند نصب معرفی شوند، خودداری کنید. به عنوان مثال، برخی نرم افزارها پیشنهاد نصب نوار ابزاری (Toolbar) اختصاصی را می دهند که بدون نصب آنها نیز می توانید از آن نرم افزار استفاده کنید. نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم پهنای باند را اشغال کرده و سرعت اینترنت را کاهش می دهند.

 

نرم افزار ضد ویروس

همواره از نرم افزار ضد ویروس شناخته شده و قوی استفاده کنید زیرا ویروس ها، کرم ها و بدافزارهای دیگر به طور مستقیم و غیر مستقیم سرعت عملکرد رایانه و همچنین اتصال به اینترنت را کاهش می دهند.

 

حافظه

اطمینان حاصل کنید که دیسک سخت رایانه شما از فضای کافی برای ذخیره فایل های موقت اینترنتی، کوکی ها و غیره برخوردار است. به طور منظم فایل های موقت اینترنتی قدیمی را برای افزایش سرعت اتصال خود به اینترنت حذف کنید.

 

حفاظت از شبکه وای فای

اگر دارای یک شبکه وای فای خانگی هستید به طور مرتب و در بازه های زمانی مشخص گذرواژه آن را تغییر دهید تا از نفوذ و دسترسی افراد دیگر به شبکه خود و در نتیجه اشغال شدن پهنای باندی که هزینه آن را می پردازید، جلوگیری کنید.

 
بررسی های سخت افزاری

ماموریت پاکسازی

به طور مرتب رایانه خود را پاکسازی کنید تا از نبود گرد و غبار روی قطعات آن اطمینان حاصل کنید. هر گونه گرفتگی در منافذ جریان هوا می تواند به افزایش بیش از اندازه دما منجر شده و در نتیجه کند شدن عملکرد دستگاه را به همراه داشته باشد.

 

روتر

اگر اتصال اینترنتی که استفاده می کنید سرعت دلخواهتان را ارائه نمی کند و روتری که در اختیار دارید مدل به روز و جدیدی نیست شاید زمان آن فرا رسیده باشد که یک ارتقا سخت افزاری را در این بخش انجام داده و روتر جدیدی خریداری کنید.

 

رایانه

کندی سرعت اینترنت ممکن است با سخت افزار رایانه شما در ارتباط باشد. اگر مشکل موجود با هزینه ای کم برطرف می شود که با چالش بزرگی مواجه نیستید اما اگر هزینه ای قابل توجه به همراه داشته و قطعه ای قدیمی برای تعمیر محسوب می شود انتخاب رایانه ای با توانایی بیشتر را مد نظر قرار دهید.

 

منبع:خبر نو

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *