جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


روشی تازه برای نمایش نتایج جستجو در گوگل

نحوه نمایش نتایج جستجو در موتور جستجوی گوگل طی سال های اخیر بارها تغییر کرده و هر بار یک گام دیگر به سوی تکامل برداشته است. زمانی بود که نتایج جستجو در گوگل به صورت ساده و فقط متن نمایش داده می شد. پس از گذشت مدتی، تصاویر کوچک به صورت thumbnail نیز در کنار متن های مرتبط با جستجو نمایش داده شد. به این ترتیب بود که بستر لازم برای رسیدن به جایگاه امروزی برای گوگل فراهم شد و اکنون با الگویی به نام Rich Cards سروکار داریم که گوگل برای نمایش نتایج جستجو در نسخه موبایل وب سایت خود بکار می گیرد.

روشی تازه برای نمایش نتایج جستجو در گوگل
این روش که بیشتر به هنگام نمایش نتایج مرتبط با دستورهای مختلف برای تهیه غذا یا فیلم های سینمایی بکار گرفته می شود، نتایج را عمدتأ به صورت تصویری نمایش می دهد و توضیحی مختصر در زیر هر تصویر در اختیار کاربر قرار می دهد.


اما گوگل به تازگی تصمیم گرفته روش Rich Cards را به سایر موضوعات جستجو نیز گسترش دهد و انتظار می رود افزایش بکارگیری این روش، میزان بازدید از وب سایت ها را بیشتر کند. به این ترتیب، نه تنها کاربر با رضایت بیشتری به مطالب دلخواه خود دست پیدا می کند، بلکه باعث افزایش جذب تبلیغات در گوگل نیز می شود.
بر این اساس ،Rich Cards را می توان روشی موفقیت آمیز برای هر سه طرف این بازی دانست. اگر به عنوان کاربر از گوگل استفاده می کنید، در زمانی کوتاه تر به مطالبی دقیق و مرتبط با موضوع مورد نیاز خود دست پیدا می کنید، اگر یک وب سایت را اداره می کنید، کاربران بیشتری وارد وب سایت شما می شوند چرا که وب سایت شما در صورت داشتن اطلاعاتی که بیشترین مطابقت را با موضوع جستجو داشته باشند به روشی متمایز از سایر وب سایت ها به کاربر نمایش داده می شود و همه این ها در مجموع موجب افزایش جذب آگهی های بازرگانی توسط گوگل خواهد شد.
در ادامه تصویری از روش Rich Cards را مشاهده می کنید.

روشی تازه برای نمایش نتایج جستجو در گوگل2

منبع تک شات

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *