جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


ربات‌های خودران به یاری پلیس دبی می آیند

پلیس دبی اعلام کرده است به زودی از ربات های خودران کوچک جهت گشت زنی در شهر و کمک به برقراری امنیت استفاده خواهد کرد.

 

زمانی که نام خودروهای رباتیک به میان می‌آید بیشتر داستان‌های علمی-تخیلی برای انسان تداعی می‌شود اما زمانی که بدانیم پلیس دبی اعلام کرده است که به زودی از این خودروها جهت گشت‌زنی در این شهر استفاده خواهد کرد، دیدگاه ما به این خودروهای هوشمند آینده قطعا تغییر خواهد کرد.

دبی در حال تلاش جهت تبدیل شدن به یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان در حوزه تکنولوژی است. این را می‌توان از برنامه‌ این شهر جهت استفاده از تاکسی‌های پرنده در آینده نه چندان دور متوجه شد. به گزارش نیویورک پست، حالا مقامات شهری دبی اعلام کرده‌اند که از ربات‌های چهارچرخ خودران که اندازه کوچکی خواهند داشت جهت تردد در محیط شهری و گشت‌زنی استفاده خواهند کرد.

قطعا ربات‌های چرخ‌داری که قادر به تردد در محیط شهری به صورت کاملا هوشمندانه و بدون ایجاد مزاحمت برای شهروندان بوده و از طرف دیگر به قابلیت تشخیص چهره تمام افرادی که از مقابل آن‌ها عبور می‌کنند نیز مجهز هستند، نیازمند دارا بودن سطح بالایی از تکنولوژی است. اطلاعات حاصله توسط این ربات‌ها با پایگاه داده پلیس جهت شناسایی مجرمان و خلافکاران تطبیق داده می‌شود و در صورت تشخیص افراد مجرم، با ارسال هشدار به مرکز پلیس، نیروهای امنیتی از این موضوع آگاه می‌شوند.

این ربات‌ها به پهباد نیز مجهز خواهند بود تا در شرایطی که نیاز به پوشش میدانی وسیع‌تری بوده تا نیروهای عملیاتی به منطقه گسترده‌تری دید داشته باشند، به پرواز درآیند. این ربات‌ها قادر خواهند بود ۲۴ ساعته در محدوده تعریف شده خود تردد کنند و از این حیث برتری زیادی به گشت‌های شهری خودروهای پلیس خواهند داشت. باید منتظر ماند و دید که این ربات‌ها چه زمانی و به چه نحوی به یاری پلیس دبی خواهند آمد.

منبع : زومیت

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *