جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


دوربین دیجیتال بدون LCD

می‌توانید دوربین دیجیتالی را تصور کنید که صفحه‌نمایش LCD نداشته باشد؟ چه کسی ممکن است در سال 2016 تصمیم به خرید چنین چیزی بگیرد؟ این دو سئوال را دقیقا شرکت Leica زمانی‌که تصمیم به ساخت و تولید (M-D (Typ 262 گرفت از خود پرسید.

دوربین دیجیتال بدون LCD
جدیدترین دوربین دیجیتال Leica به سبک دوربین‌‌های نک‌لنز غیرمنشوری است و به‌گونه‌ای ساخته شده که پشت آن هیچ نمایشگری ندارد. سازنده این دوربین معتقد است که محصول جدید آن‌ها خالص‌ترین شکل عکاسی است چون وجود صفحه‌نمایش در قسمت پشت دوربین باعث به‌هم ریختن تمرکز و دقت عکاس در هنگام عکاسی می‌شود.به‌عبارت دیگر دوربین M-D به کاربر تجربه عکاسی به سبک آهسته و قدیمی را منتقل می‌کند. زمانی‌که عکاس از طریق منظره‌یاب (Viewfinder) به تصاویر نگاه می‌کند به تنها چیزی‌که فکر می‌کند ترکیب‌بندی (Composition) است. به‌همین منظور در قسمت بالای دوربین دکمه‌ای قرار دارد که می‌توان با استفاده از آن سرعت شاتر را تنظیم کرد.

این دوربین باعث می‌شود تا به‌جای این‌که کاربر بعد از هر عکس وقت خود را صرف دیدن و تماشای عکس‌ها کند؛ به حرکت و عکاسی خود ادامه دهد. شاید این جدی‌ترین روش برای حفظ هنر عکاسی باشد؛ اما در دنیای فعلی ایده آن خیلی مضحک به‌نظر می‌رسد به‌خصوص این‌که قیمت آن 5995 دلار است.

دوربین دیجیتال بدون LCD2

اصلا ایده دوربین دیجیتال با داشتن یک صفحه‌نمایش در قسمت عقب آن؛ امکان بازبینی عکس‌هایی است که گرفته شده؛ این جزء مزیت‌‌های این نوع دوربین‌ها به‌حساب می‌آید نه نقطه ضعف. این مسئله درست مشابه آن است که اپل گوشی‌های آیفون خود را فقط با قابلیت تماس صوتی تولید کند چون سایر ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن باعث می‌شود تا ذهن انسان از کارایی اصلی گوشی منحرف شود.

از لحاظ مشخصات فنی؛ این دوربین ۲۴ مگاپیکسل است و از پردازنده تصویر Maestro که متعلق به خود Leica است، استفاده می‌کند. تنها فرمتی که در گرفتن عکس‌ها پشتیبانی می‌کند فایل‌های با پسوند DNG‌ است و خبری از پسوند JPEG نیست. عکاسی هم با سرعت 3 فریم در ثانیه انجام می‌شود که اصلا جالب به‌نظر نمی‌رسد.

منبع شبکه

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *