جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


امور روزمره خود را به دستیار گوگل بسپارید

دستیار گوگل مسلما یکی از بهترین دستیارهای صوتی روی تلفن های هوشمند امروزی است.در این مطلب به بررسی ویژگی های آن می پردازیم.

دستیار گوگل

1-دستیار گوگل می تواند برایتان خبر بخواند:می توانید با اعمال چند تغییر ساده و بیان یک دستور3 واژه ای کل اخبار روز را صوتی بشنوید.

برای دستیابی به این ویژگی باید وارد اپ گوگل شوید. سپس منوی کشویی سمت چپ را بیرون بکشید و وارد«Setting» شوید. بالای منوی باز شده، بخشی به نام «Google Assistant» وجود دارد. وارد منوی «Setting» این بخش شوید و از آنجا به دنبال منوی «News» بگردید.با انتخاب گزینه «News»، صفحه ای ظاهر می شود که در آن فهرستی از خبرگزاری های مختلف وجود دارد.پایین صفحه هم گزینه «Add news sources» دیده می شود که با اشاره روی آن می توانید خبرگزاری های محبوب خود را نیز اضافه کنید.سپس با گفتن «OK Google» دستیار صوتی خود را فعال کنید و با بیان عبارت Play the news از دستیار گوگل بخواهید که خبرها را برایتان بخواند.

2-یادآورتنظیم کنید یا فهرست خرید خود را به دستیار گوگل بسپارید:می توانید به دستیار گوگل بگویید کلید خود را در کیف همسرتان گذاشته اید و بخواهید که آن را به یاد داشته باشد. حتی می توانید ازآن بخواهید با رسیدن به خانه، کارهایی را که باید انجام دهید به شما یادآوری کند.

به تنظیمات اپ گوگل بروید و از بخش «Google Assistant»، گزینه تنظیمات را انتخاب کنید. سپس به دنبال منوی «Personal info» بروید و آدرس محل کار و منزل خود را ثبت کنید. با ارائه این اطلاعات کار تمام است و کافی است نزدیک محل سکونت یا کار خود شوید تا دستیار گوگل، اموری را که باید به آن ها رسیدگی کنید،به شما یادآوری کند.البته دستیار گوگل کاربرد بسیاری هم در خرید دارد و می توانید با دستور «Add X to my shopping list» – به جای «X» کالای مورد نظر را بگذارید- یک فهرست خرید درست کنید. پس از آن هم کافی است با گفتن عبارت «What’s on my shopping list» از آنچه به حافظه دستیار گوگل سپرده اید، مطلع شوید و برای خرید اقدام کنید.

3- از دستیار گوگل درباره همه چیزسوال کنید:دستیار گوگل نیز به تمامی اطلاعات موجود در اینترنت به لطف موتور جست وجوی قدرتمند گوگل دسترسی دارد و در ارتباط با هر مسئله ای به شما اطلاعات جامعی ارائه می دهد.

4-از دستیار گوگل برای تبدیل واحدها کمک بگیرید: مانند موتور جست وجوی گوگل، دستیار آن نیز قادر است در تبدیل واحدهای مختلف به شما کمک کند. حتی می توانید سوال های سخت تری هم مانند تبدیل ساعت کشورها به یکدیگر را بپرسید.

5-دستیار گوگل جملات را به زبان های دیگر ترجمه می کند:یکی از کاربردهای خوب دستیار گوگل، ترجمه جملات به زبان های دیگر است.
می توانید ازدستیار گوگل بپرسید «سلام» به زبان هندی چه می شود.

6- از ترافیک شهری با خبر شوید:همان طور که می شود از طریق دستیار گوگل مسیر مناسب برای رسیدن به مقصد را پیدا کرد، می توان از آن برای بررسی ترافیک نیز بهره گرفت.
7-موسیقی ها و ویدئوهای خود را از طریق دستیار گوگل پخش کنید:یکی از ویژگی های جالب دستیار گوگل آن است که می توان از طریق آن به پخش موسیقی ها و ویدئوهای دلخواه پرداخت. برای دسترسی به این ویژگی، دستیار گوگل را صدا بزنید و از عبارت هایی مانند «…Play » استفاده کنید.با گفتن همین عبارت ساده، دستیار گوگل حافظه تلفن هوشمندتان را بررسی و نتایج منطبق را پخش می کند. اگر هم روی حافظه موبایل تان نتیجه ای یافت نشد، می توانید از پلتفورم های استریم کننده موزیک یا ویدئو استفاده کنید.

8-تنظیمات خود را با سیستم صوتی تغییر دهید:علاوه بر کنترل پخش کننده های موسیقی، می توانید با دستورات صوتی تغییرات ساده ای در تنظیمات موبایل خود به وجود آورید. به عنوان مثال می توانید با عبارت «Turn the Bluetooth off» بلوتوث تلفن خود را روشن کنید. حتی می توانید با به کار بردن عبارت «Take a Selfie» از خود سلفی بگیرید.

9-کنترل اشیای متصل به اینترنت را در دست بگیرید:دستیار گوگل دوستدار اینترنت اشیاست و می توان از طریق آن تمامی محصولات خانگی هوشمند را کنترل کرد. خوشبختانه دستیار گوگل هماهنگی خوبی با محصولات شرکت های مختلف دارد و تقریبا با همه آن ها سازگار است.کافی است دستگاه مورد نظر را به دستیار گوگل بشناسانید و آن ها را با صدای خود کنترل کنید.به عنوان مثال می توانید با عبارت هایی مانند «Turn off all the lights in the bedroom» تمامی چراغ های هوشمند داخل اتاق خواب را خاموش کنید.

10-با دستیار گوگل فایل های خود را بیابید:این ویژگی دستیار گوگل مربوط به جست وجو و یافتن فایل ها به واسطه دستورات صوتی می شود.به عنوان مثال می توانید با عبارت های ساده ای، عکس های مربوط به دوره خاصی را پیدا کنید و از دستیار گوگل بخواهید که آن ها را به نمایش درآورد.

منبع : زومیت

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *