جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


دستیار صوتی گوگل در راه است

به تازگی خبرهایی از پروژه بزرگ سخت افزاری جدید گوگل که بخش اصلی طرح خانه هوشمند این شرکت را هم تشکیل می دهد منتشر شده است. این دستگاه عملکردی شبیه به دستگاه On Hub گوگل خواهد داشت. شباهت این دو دستگاه به یکدیگر باعث تعجب کمتر کسی شده، چرا که بسیاری از کارشناسان انتظار چنین طرحی را داشتند. به نظر می رسد گوگل با معرفی این پروژه قصد ورود جدی به عرصه لوازم خانگی هوشمند را داشته باشد. به این ترتیب، می توان عرضه دستگاهی مشابه آمازون اکو را قابل توجیه دانست.

دستیار صوتی گوگل در راه است
پیش از این شنیده بودیم که گوگل به طور مخفیانه در حال ساخت دستگاهی برای رقابت با آمازون اکو است. امروز نیز جزییات بیشتری از این طرح منتشر شده است و به نظر می رسد واقعأ وقت آن رسیده که گوگل رقیبی را برای دستیار صوتی آمازون اکو معرفی کند.


عملکرد این دستگاه  که گفته می شود Chirp نام دارد، تا حد زیادی شبیه به کارهایی است که دستگاه On Hub اکنون انجام می دهد. همچنین، می توان آن را کم و بیش مشابه آمازون اکو دانست که گوشه ای از منزل قرار می گیرد و به جملات کلیدی شما گوشی می دهد و از دستورات شما پیروی می کند.
البته گوگل مجموعه ای از قابلیت ها دارد که با این دستگاه کار خواهند کرد. گوگل Now را می توان منشأ تمامی این قابلیت ها دانست.
گوگل کلید آغاز این طرح را در سال 2012 زد و حالا پس از گذشت چند سال از آن روز، وقت آن رسیده که محصولاتی هوشمندتر و کارآمدتر را روانه بازار کند.
انتظار می رود گوگل این محصول جدید را در همایش I/O در هفته آینده معرفی کند.

 

منبع تک شات

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *