جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


دستبند هوشمند Pavlok

dastbande hooshmande Pavlok-1

همه ما عادت‌های بدی داریم، برخی زیاد می خوریم ، برخی زیاد می خوابیم، و برخی هم بسیار ولخرج بوده و بی حساب پول های خود را خرج می کنیم.حالا تکنولوژی یکبار دیگر به کمک ما آمده و دستبند هوشمند Pavlok می خواهد به زور هم که شده عادت‌های بد ما را اصلاح کند !

ولخرجی یکی از عادت های بد ما انسان‌هاست.تاکنون روش های بسیاری برای جلوگیری از ولخرجی و مدیریت منابع مالی ما ارائه شده است.با این حال بازهم بیشتر ما هنوز مدیریت درستی بر پولهای خود نداشته و تا کفگیر به ته دیگ بخورد، به ولخرجی ادامه می دهیم.

پرخوری نیز از دیگر عادت‌های بد و البته خطرناک برای انسان است که علاوه بر هدر دادن پول، برای سلامتی ما نیز بسیار زیان آور است.

گجتی که امروز می خواهیم به شما معرفی کنیم ، راهکاری جالب برای جلوگیری از این عادت‌های بد ارائه کرده است.این دستگاه که یک دستبند هوشمند با نام پاولوک(Pavlok) است ، اگر بی حساب پول خرج کنید و یا زیادی بخورید به شما شوک الکتریکی وارد خواهد کرد !

البته این شوک الکتریکی بسیار خفیف است اما به گفته شرکت انگلیسی سازنده دستبند پاولوک(Pavlok) ، این گجت می‌تواند عادت‌های بد افراد نظیر پرخوری و ولخرجی را با تولید پالس‌های الکتریکی خفیف با توان 225 ولت اصلاح کند.

dastbande hooshmande Pavlok-2

دستبند الکتریکی پاولوک با اتصال بی‌سیم به حساب بانکی افراد در صورتی که موجودی حساب با توجه به تاریخ واریز حقوق و مخارج ماه جاری از حد معینی کمتر شود در هنگام خرید مجدد، یک شوک الکتریکی خفیف به مچ دست وارد می‌کند.این دستگاه همچنین با دریافت اطلاعات عمومی بدن شما نظیر : قد، وزن ، میزان فعالیت و غیره ، جلوی پرخوری ما را خواهد گرفت.

نمونه اولیه دستبند پاولوک در سال 2014 با هدف اصلاح عادت‌های تغذیه‌ای در افراد چاق ساخته شده بود. اما در نمونه جدید با افزایش برخی از امکانات می‌توان دیگر رفتارهای افراد را نیز اصلاح کرد.

سخنگوی شرکت سازنده در مورد عملکرد دستبند جدید عنوان کرد:

با طراحی نرم‌افزار جدید اتصال به حساب بانکی کاربران می‌توان عادت ولخرجی یا خرید بدون نیاز را اصلاح کرد. به این صورت که در هنگام خرید ضروری یا انجام رفتارهای مناسب، دستبند با تولید پالس‌های الکتریکی بسیار ضعیف باعث پایدار شدن یک رفتار می‌شود اما در حالتی که کاربر رفتار نامناسب مثل پرخوری یا ولخرجی را انجام دهد، دستبند با تولید شوک الکتریکی باعث ناراحتی کاربر شده و او را از انجام مجدد آن رفتار منع می‌کند.

مدیریت و برنامه ریزی این دستبند توسط اپلیکیشن مخصوص آن برای تلفن های همراه انجام می شود.از دستبند هوشمند Pavlok همچنین می‌توان در سایر موارد مثل صرفه‌جویی در مصرف برق، آب و تلفن در صورت نصب کنتور هوشمند نیز استفاده کرد.

شرکت سازنده قیمت هر دستگاه از این دستبند الکتریکی هوشمند را 225 پوند(372 دلار) اعلام کرده و کمپین جذب سرمایه این محصول در وب سایت indiegogo با استقبال خوبی توسط کاربران مواجه شده است.

 

منبع : gadgetnews

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *