جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


دربارهBookmark manager

ماه می گذشته بود که گوگل، یک ویژگی جدید بوک مارک با نام Stars را مورد تست قرار داد. متاسفانه این ویژگی برای عموم قابل دسترس نشد و تنها یک روز در Chrome Web Store در دسترس قرار گرفت.

دربارهBookmark manager

الان گوگل ویژگی شبیه به Stars را با نام متفاوت Bookmark Manager معرفی کرده است که پیش از اینکه بتوانید از آن استفاده کنید، باید برخی از تنظیمات را انجام دهید.

گام اول: اطمینان حاصل کنید که نسخه گوگل کروم‌تان 38 یا جدیدتر است. برای دریافتن نسخه کروم به Menu > About بروید. اگر نسخه سازگار را ندارید، مرورگر خود را آپدیت کنید.

گام دوم: همگام سازی کروم‌تان را فعال کنید تا از این طریق به تمام ویژگی‌های جدید این مرورگر دسترسی داشته باشید. برای فعال کردن Sync کروم مراحل زیر را طی کنید:

منوی همبرگری (همان سه خطی که در سمت راست بالای مرورگر می‌بینید) را باز کنید و به Settings بروید.
در این قسمت به اکانتی که دارید وارد شوید.
در اینجا می‌توانید انتخاب کنید که دوست دارید چه تنظیماتی را همگام کنید یا اگر دوست دارید Sync everything را انتخاب کنید.
اختیاری: در این مرحله می‌توانید همگام سازی را روی دیگر دستگاه‌هایتان نیز فعال کنید.

گام سوم: افزونه جدید Bookmark Manager را نصب کنید.

پس از اتمام نصب، می‌توانید به Bookmark Manager جدید از طریق Chrome menu > Bookmarks > Bookmark Manager یا میانبر Ctrl/Cmd+Shift+O دسترسی داشته باشید.
ویژگی‌ها

ذخیره یک لینک

فرایند این کار هنوز هم مثل گذشته بوده و تنها یک ویژگی جالب به آن افزوده شده است. این بار پس از ایجاد عنوان، توضیحات و قرار دادن URL، می‌توانید یک عکس از سایت مربوطه را هم به بوک‌مارکتان اضافه کنید. در ضمن اگر گوگل فکر کند پوشه خاصی مناسب این لینک است، به شما آن را پیشنهاد می‌دهد.

جستجو

جستجوی جدید، در میان محتوای صفحه ذخیره شده را هم می‌گردد. این کار باعث پیدا شدن راحت‌تر بوک مارک مد نظر می‌شود.

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *