جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


درباره دوربین دو لنزی آیفون

گوشی آیفون در دو مدل ارائه شده که نسخه 7plus آن مجهز به سامانه دوربین دولنزی است. استفاده از سامانه تصویربرداری دولنزی قابلیت جدیدی نیست و پیش از این در گوشی‌هایی نظیر G5 ال‌جی و P9 هواویی هم به کار رفته بود.

درباره دوربین دو لنزی آیفون
اما در این مدل‌ها هر دو لنز از نوع واید بودند، در حالی که آیفون 7plus علاوه بر یک لنز واید، به یک لنز تله با قابلیت زوم دو برابر نیز مجهز است. لنز تله، اعوجاج تصویر در حالت پرتره را نسبت به گوشی‌های دیگر کاهش می‌دهد. استفاده از دو دوربین در گوشی، امکان پیاده‌سازی روشی را فراهم می‌کند که به عکاسی محاسباتی (Computational Photography) معروف است. این روش در نسخه 7plus آیفون، به طور گسترده استفاده شده است.

بهره‌گیری از داده‌های دو دوربین برای ساخت تصاویری بهتر، امکان پیاده‌سازی ویژگی‌هایی را در یک تلفن همراه فراهم می‌کند که پیش از این فقط در دوربین‌های حرفه‌ای در دسترس بود. bokeh یکی از این قابلیت‌ها است. در عکسی که به صورت bokeh گرفته شده باشد، سوژه به طور واضح و متمایز از پس‌زمینه دیده می‌شود و پس‌زمینه حالتی محو دارد. قابلیت bokeh از ابتدا در دسترس استفاده‌کنندگان 7plus نبود و در نسخه 10.1 سیستم‌عامل iOS به صورت یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری در اختیارشان قرار گرفت. اپل نخستین شرکتی نیست که قابلیت bokeh را در گوشی‌های خود قرار می‌دهد، برای مثال هواویی در مدل P9 چنین ویژگی را ارائه کرده بود.

درباره دوربین دو لنزی آیفون2
ویژگی Bokeh در آیفون 7plus

شرح عکس اصلی : مدل 7plus گوشی آیفون، مجهز به سامانه دولنزی است. یک لنز تله و یک لنز واید.

منبع شبکه

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *