جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


درامد رئیس سامسونگ در زندان

جی وای لی رئیس گروه سامسونگ در جریان هشت ماه گذشته که در زندان به سر می برده به لطف عملکرد خوب میراث خانوادگی اش در سه فصل پیاپی ثروتمندتر از گذشته شده است.

 

درامد رئیس سامسونگ در زندان

ثروت خالص آقای لی طبق برآورد صنعت پیشتر برابر با ۷.۷ میلیارد دلار اعلام شده بود و حالا ارزش سهم وی در سامسونگ از مرز دو میلیارد دلار عبور کرده. علاوه بر این ۱۰.۵ میلیون دلار هم در قالب سهام به وی تعلق گرفت. اگر این اعداد و رقم ها به نظرتان زیاد می آیند باید بگوییم که سهم آقای لی تنها یک درصد از کل از کسب و کار عظیم شرکت کره ای را شامل می شود.

نوه بنیانگذار سامسونگ (لی بویونگ چول) همچنین در دیگر شعبات این شرکت خوشه ای سهم دارد و با وجود آنکه اطلاعات زیادی از آن شرکت ها در دست نیست از نظر ارزش حتی به سهام وی در سامسونگ الکترونیکس نزدیک هم نمی شوند.

البته گفته می شود که غیبت وی اختلالی در عملکرد این کمپانی ایجاد نکرده اما انتظار می رود که با کناره گیری قریب الوقوع مدیرعامل این شرکت (آقای Kwon Oh-hyun) نبود وی در هیئت مدیره شرکت احساس شود.

رئیس هیئت مدیره سامسونگ به خاطر پرداخت رشوه به رئیس جمهور این کشور به ۵ سال زندان محکوم شده
آقای لی اعلام کرده که دست کم تا فوریه سال آینده میلادی در زندان می ماند چراکه تا آن موقع کلیه جوانب پرونده وی باید مورد بررسی قرار بگیرند.

گفتنی است رئیس هیئت مدیره سامسونگ پیشتر به منظور تسهیل فرایند ادغام دو شرکت زیرشاخه سامسونگ و در نهایت کسب اختیارات بیشتر در کمپانی مادر به پرداخت رشوه به رئیس جمهور کره جنوبی متهم شد و حالا باید پنج سال محکومیت خود در زندان را سپری کند.

منبع : دیجیاتو

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *