جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


دامنه گوگل دات کام، 12 دلار!

هر چند برای دقایقی کوتاه اما یک مرد در آمریکا توانست مالکیت دامنه اینترنتی Google.com را با پرداخت 12 دلار در اختیار بگیرد.

 دامنه گوگل دات کام، 12 دلار!

Sanmay Ved در مطلبی در صفحه لینکدین خود توضیحات مفصلی در این باره داده است. او که دانشجوی دانشگاه بابسون  است گفته که چگونه یکی از مشهورترین دامنه‌های اینترنتی جهان را با 12 دلار خریداری کرده است.

به گفته وی در حالی که در بخش Google Domain مشغول گردش بوده ناگهان در می‌یابد که دا منه Google.com آزاد است و او هم درنگ نمی‌کند و این دامنه را با قیمت 12 دلار خریداری می‌کند. پس از ثبت فرآیند خرید او صاحب شناخته‌ شده‌ترین دامنه اینترنتی می‌شود.

پول از حساب کارت اعتباری او کم میشود و دامنه اینترنتی Google.com در لیست دامنه‌های خریداری شده او در گوگل‌وب‌مستر قرار می‌گیرد. او تصاویری از این خرید را در مطلبی که در صفحه لینکدینش در این زمینه نوشته قرار داده است.

تنها چیزی که باقی می‌ماند انتظار برای تایید مالکیت این دامنه است که در اینجا ظاهرا گوگل متوجه موضوع شده و ایمیل کنسل شدن این خرید را برای وی می‌فرستد. از آنجا که این دامنه از طریق سرویس دامنه گوگل خریداری شده بود این شرکت توانست به راحتی معامله را کنسل کند و مدیریت دامنه را به خود بازگرداند و احتمالا اگر این کار از طریق یک شرکت فروشنده دامنه دیگر صورت می‌گرفت گوگل قادر به تصاحب آن دامنه به راحتی نبود.

همین اتفاق نیز در سال 2003 برای مایکروسافت افتاد و دامنه Hotmail.co.uk به فروش رفت اما مایکروسافت توانست خیلی سریع آن را به خود بازگرداند. به نظر می‌رسد گوگل هم سریعا متوجه این خطای خود شده و آن را اصلاح کرده است.  Ved گفته که گوگل را از این موضوع مطلع کرده اما خود گوگل هنوز در این زمینه صحبتی نکرده است. Sanmay Ved دانشجوی MBAکالج بابسون است و خودش در حد فاصله 2007 تا 2012 در گوگل کار می‌کرد.

 دامنه گوگل دات کام، 12 دلار!2

معمولا شرکتهای بزرگ دامنه‌های ایتنرنتی خود را روی تمدید خودکار قرار می‌دهند و این سرویسی است که الان حتی افراد معمولی هم از آن استفاده می‌کنند اما ظاهرا گوگل دامنه خود را روی تمدید خودکار نگذاشته بود.

به هر حال Sanmay Ved کسی  است که می‌تواند بگوید حداقل برای زمانی کوتاه صاحب دامنه Google.com بوده است.

منبع آی تی ایران

 • امتیاز شما به این مقاله ؟
 • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

  یک پاسخ به “دامنه گوگل دات کام، 12 دلار!”

  1. محمد گفت:

   خخخخ عجب
   دامنه فارسی برای سئو خوبه؟ تاثیر خاصی داره؟

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *