جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


جک S3 به ایران می آید

شرکت کرمان‌ موتور در نظر دارد تا شاسی‌بلند S3 از خانواده جک را در بازارهای داخلی عرضه کند. در این‌صورت، S3 می‌تواند با شاسی‌بلند چینی شرکت سایپا رقابت کند.

جک S3 به ایران می آید


یک‌سال پس از عرضه جک S5 در ایران، حالا نوبت برادر کوچکتر آن یعنی جک S3 رسیده است. مدل S3 در سال 2016 فیس‌لیفت شد؛ ولی نسخه‌ای که قصد ورود به بازار کشورمان را دارد، مدل قبل از فیس‌لیفت و در واقع همان مدل 2014 است. چینی‌ها S3 را با پلتفرم JAC A30 ساخته‌اند؛ همان سدان ارزان‌قیمتی که نخستین‌بار در 2013 معرفی شد و ابتدای 2014 نیز نسخه فیس‌لیفتش با نام جدید JAC J4 به بازار چین رفت. باتوجه به ظاهر جذاب J4 و همچنین یکسان‌بودن پیشرانه J4 با S3 بعید نیست که کرمان موتور در آینده‌ای نزدیک J4 را هم وارد بازار کشورمان کند.

S3 با همان پیشرانه J5 دنده‌ای عرضه می‌شود
جک برای S3 فقط یک پیشرانه 1.5 لیتری تدارک دیده که همان پیشرانه J5 دنده‌ای است و به انتخاب مشتریان یا با گیربکس دستی یا با گیربکس CVT تحویل می‌شود. جک S3 نیمه اول سال 96 وارد بازار کشورمان می‌شود. با توجه به قیمت 70 تا حدود 100 هزار یوآنی S3 در چین، احتمالا این خودرو باقیمت 55 تا 70 میلیون تومان فروخته شود که در اینصورت باید با چانگان CS35 سایپا و هایما S5 که احتمالا ایران خودرو از سال آینده مونتاژ آن را شروع می‌کند، رقابت نزدیکی داشته باشد.

منبع شبکه

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *