جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


جواهر هوشمند برای مقابله با استرس

استرس و نگرانی موردی است که به سختی می‌توان آن را کنترل کرد، چراکه به خاطر عوامل درونی و بیرونی پیش می‌آید و باید دانست که چطور می‌توان آن را مدیریت کرد. یک استارتاپ به نام Bellabeat بیش از یک سال پیش یک قطعه جواهر را به شکل برگ (Leaf) برای زنان طراحی کرد و ساخت تا سلامت و زندگی شاد را برای آنان به ارمغان بیاورد.

جواهر هوشمند برای مقابله با استرس
این استارتاپ قول داده بود که این ابزار پوشیدنی را تا حد ردیاب استرس ارتقا دهد تا بانوان بتوانند استرس‌های خود را کنترل و مدیریت کنند از این‌رو نسخه جدید اپلیکیشن آن را به همراه مدل ظریف‌تر ابزار به نام leaf Urban در همین ماه رونمایی می‌کند.

leaf urban که مانند جواهر است، از ترکیب چوب و پلاستیک ساخته شده است و ظاهر آن مانند سنگ به نظر می‌رسد و متقارن و بسیار محکم است. علاوه بر این برخلاف مدل قبلی در برابر آب نیز مقاوم است و اگر به‌ صورت تصادفی خیس یا شسته شود مشکلی برای آن پیش نمی‌آید. این جواهر را نه تنها می‌توان مانند گردنبند به گردن انداخت یا مانند دستبند به مچ دست بست، بلکه می‌توان به لباس نیز وصل کرد. جنس کلیپس‌های فلزی این ابزار از استیل، طلا و نقره ساخته شده است که طلا و نقره آن به ترتیب با قیمت‌های ۱۳۰ و ۱۲۰ دلار به فروش می‌رسد.

اپلیکیشن نسخه جدید آن هم می‌تواند اطلاعات خواب، فعالیت‌ها، چرخه قاعدگی، زمان‌های مدیتیشن، مراقبه و سطح استرس کاربر را در طول روز با ترکیب اطلاعات نشان و از سوی دیگر برای مقابله با آن راه حل‌هایی را پیشنهاد دهد. مثلاً اگر کاربر خواب خوبی نداشته است یا آرامش ندارد، از طریق اپلیکیشنی که در تلفن همراه نصب شده این مشکل را پیش‌بینی می‌کند و برای بهبود آن پیشنهادهایی مانند رفتن به رختخواب، داشتن چند دقیقه ریلکسیشن، تمرینات تنفسی، تکنیک‌های مراقبه، تمرکز حواس تحرک و… ارائه می‌دهد.

منبع : ایران

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *