جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


تکنولوژی تشخیص صدا درفیسبوک

فیس‌بوک شرکت wit.ai را که سازنده تکنولوژی تشخیص صداهای طبیعی است خرید.

تکنولوژی تشخیص صدا درفیسبوک
شرکت فیس بوک اعلام کرد یک شرکت در کالیفرنیا را که کارش تولید تکنولوژی تشخیص صداست خریده است.

فیس‌بوک اگرچه جزئیات دلایل این اقدام را اعلام نکرد اما به نظر می‌رسد همچنان در حال پیگیری جاه‌طلبی دسترسی به مخاطبان بیش‌تر از طریق گوشی‌های هوشمند و کامپیوترهاست.

فیس‌بوک قیمت تمام شده برای این خرید را اعلام نکرد. شرکت wit.ai تنها ۱۸ ماه سن دارد و مقر آن در کالیفرنیاست. این شرکت نرم‌افزاری می‌سازد که می‌تواند کلمات ادا شده و همچنین متن نوشته شده را بفهمد.

نماینده شرکت فیس‌بوک از ارائه اطلاعات بیش‌تر در این باره ‌که فیس‌بوک قصد دارد به چه طریقی از این تکنولوژی استفاده کند و این‌که چه گروهی در داخل شرکت فیس‌بوک با تیم شرکت wit.ai همکاری می‌کند، خودداری کرد.

برخی معتقدند در ساده‌ترین حالت این تکنولوژی ممکن است کاربر فیس‌بوک را قادر به استفاده از امکاناتی نظ‍یر امکانات “سیری” در گوشی‌های هوشمند اپل (آی‌فون) کند که قادر به تشخیص صدا و کلمات و ارتباط کلامی با دارنده خود است.

فیس‌بوک٬ بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان که حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون کاربر دارد٬ به سرعت در حال راه یافتن از کامپیوترها به تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند است. این خرید اگرچه از لحاظ تغییراتی که می‌تواند در خدمات فیس‌بوک در آینده ایجاد کند حائز اهمیت است ولی رویترز در گزارش خود اعلام کرده که احتمالا این خرید خرج زیادی برای فیس‌بوک ایجاد نکرده است.

به گزارش دویچه وله، شرکت فیس‌بوک در سال ۲۰۱۲ یکی از پر سر و صداترین و گران‌ترین خریدهای خود را انجام داد. فیس بوک در آن زمان اینستاگرام را به قیمت یک میلیارد دلار خرید. اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاری عکس است.

در آن زمان از این خرید به عنوان بزرگترین خرید دوران فعالیت فیس‌بوک نام برده شد. این خرید درست کمی پس از عرضه سهام فیس‌بوک به بازار بورس انجام گرفت.

شرکت Wit.ai روز گذشته پس از اعلام این خبر از طریق فیس‌بوک٬ در پستی در وب‌سایت خود نوشت که “این موضوع شتابی باورنکردنی” در اجرای اهداف این شرکت ایجاد می‌کند. شرکت Wit.ai نوشت که فیس‌بوک منابع و استعداد کمک به این شرکت را برای برداشتن قدم‌های بعدی دارد. این شرکت متعهد شد وب‌سایتش همچنان باز و رایگان برای همگان باقی بماند.

شرکت Wit.ai در سال ۲۰۱۳ پایه‌گذاری شد. هدف کار این شرکت به گفته الکس لبرون٬ یکی از بنیان‌گزاران آن٬ این است که پایگاهی برای “صداهای طبیعی” باشد.

منبع:ایسنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
    خیلی بدبدمعمولیخوبخیلی خوب (لطفا رای بدید)
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *