جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


سونی تولید صفحه‌های پخش موسیقی را مجددا آغاز می‌کند

شرکت سونی بعد از گذشت نزدیک به سی سال تصمیم گرفته دوباره صفحه‌های قدیمی پخش موسیقی تولید کند، زیرا این صفحه‌ها طرفداران پروپا قرصی دارند.


به گزارش پی سی مگ، صفحه‌های یاد شده در ژاپن تابدان حد محبوب هستند که سونی تولید مجدد آنها را دارای صرفه اقتصادی تشخیص داده و لذا قصد دارد مجددا این کار را آغاز کند.

سونی می گوید یکی از کارخانه های خود در نزدیکی توکیو را به تولید صفحه های vinyl اختصاص خواهد داد. تولید صفحه های یادشده از مارس سال 2018 آغاز می شود. نصب تجهیزات مورد نیاز برای این کار مدتی است آغاز شده و سونی حتی در حال تجهیز استودیویی در توکیو به همین منظور است.

صفحات مستر یا مادر پس از ضبط در استودیوی یاد شده برای تولید انبوه به کارخانه سونی در حومه توکیو ارسال می شوند. قرار است در ابتدا برخی قطعات موسیقی قدیمی ژاپنی بر روی صفحات یاد شده ضبط شوند، اما در ادامه قطعات موسیقی جدیدتر هم بر روی صفحات مذکور جذب خواهند شد.

سونی برای بهبود کیفیت تولید و ضبط این صفحات به دنبال استخدام مهندسان متخصص بازنشسته هم هست. در حال حاضر تنها یک شرکت تولید صفحات قدیمی در ژاپن فعال است که پاسخگوی نیازها در این کشور نیست. سال گذشته نزدیک به 800 هزار صفحه vinyl در ژاپن به فروش رفت که نسبت به سال 2010 هشت برابر شده است.

صفحات vinyl در انگلیس و آمریکا هم محبوب شده اند و درآمد حاصل از فروش این صفحات در آمریکا در سال 2015 با افزایش 32 درصدی به 416 میلیون دلار رسید.

 

منبع : فارس

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *