جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


فیسبوک تماس صوتی گروهی را برای کاربران دسکتاپ فعال کرد

فیسبوک در حال بررسی امکان افزودن مکالمه صوتی گروهی برای کاربران دسکتاپ است.  غول شبکه های اجتماعی که در اردیبهشت ماه سال جاری مکالمه گروهی تا سقف پنجاه نفر را به اپلیکیشن مسنجر خود روی موبایل افزود، حالا همین قابلیت را به دسکتاپ نیز می آورد.

facebook-group-voice-calling

این ویژگی فعلاً به صورت آزمایشی و برای تعداد محدودی از کاربران فعال شده، و برای بررسی آن می توانید به قسمت مکالمات گروهی رفته و به دنبال آیکن تلفن در قسمت بالا و سمت راست این پنجره بگردید. برای استفاده از این قابلیت کافیست روی این گزینه کلیک کنید.

گفتنیست با تکامل سیستم های پیام رسان از حالت متنی به رسانه ای، اپلیکیشن ها در رقابت سختی برای جذب کاربران با تکیه بر ارتباط صوتی و تصویری هستند.

شرکت اکیولس به تازگی از قابلیت تماس صوتی بین کاربران هدست های واقعیت مجازی خود موسوم به Parties پرده برداشت، و اسنپ چت نیز چند ماه قبل ارتباط صوتی و تصویری را به اپلیکیشن خود افزود.

همچنین گوگل اخیراً اعلام کرد که حالت مکالمه صرفاً صوتی را به اَپ گفتگوی تصویری خود یعنی Duo اضافه خواهد کرد. در همین راستا، واتس اپ نیز بالاخره از ماه گذشته ارتباط ویدیویی را در اختیار کاربرانش قرار داد.

اما از آنجا که فیسبوک پلتفرم پرکاربردتری در مقایسه با تمامی موارد بالا به شمار می رود، این کمپانی می تواند با ارائه خدمات بیشتر از جمله گفتگوی صوتی گروهی، به مرجع اصلی ارتباطات با دوستان و اعضای خانواده بدل گردد.

البته تمام موارد فوق منوط به این است که قابلیت مذکور از حالت آزمایشی بیرون آمده و در دسترس تمام اعضا قرار گیرد.

 

منبع : engadget

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *