جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


تلویزیون های Bang & Olufsen

حتی اگر عاشق طراحی های شرکت دانمارکی Bang & Olufsen هم باشیم، قیمت 8 هزار دلاری برای تلویزیون 55 اینچ 4K این شرکت اندکی غیر عقلانی به نظر می رسد. یک تلویزیون قدرتمند OLED از کمپانی ال جی با همین ابعاد در حدود 3 هزار دلار ارزش دارد و پرداخت 5 هزار دلار بیشتر واقعا به دور از منطق است.

تلویزیون های Bang & Olufsen

شاید Bang & Olufsen هم سر عقل آمده باشد و متوجه این تفاوت قیمت فاحش شده که می خواهد با همکاری LG Electronics یک جدید بسازد. با توجه به پیشتازی ال جی در زمینه تولید تلویزیون، این همکاری می تواند به نفع هر دو کمپانی باشد.

از این طریق، Bang & Olufsen می تواند زبان طراحی و آکوستیک خود را حفظ کند اما پروسه تولید را به دوش ال جی بگذارد و 150 میلیون کرون معادل 23 میلیون دلار طی سه سال ذخیره کند.

مدیرعامل این شرکت در گفتگو با بلومبرگ می گوید: «ما طی پروسه تولید و ساخت تلویزیون ها مبالغ هنگفتی را از دست می دادیم چون خرده ساز بودیم. ما سالانه 30 هزار تلویزیون می سازیم در حالی که ال جی 40 میلیون واحد تولید دارد.»

کمپانی 90 ساله Bang & Olufsen طی سه سال اخیر در کسب سود بسیار ضعیف عمل کرده و در ماه نوامبر بود که خبر از خریداری شدن شان توسط کمپانی دیگری شنیده می شد. گویا هنوز صحبت ها ادامه دارد اما قراردادی منعقد نشده.

با این حال، طی سال گذشته، این شرکت دانمارکی محصولات متنوعی از جمله اسپیکر وای فای و اسپیکر بلوتوث جدید خود را معرفی کرد. هنوز در مورد تلویزیونی که قرار است ال جی برای Bang & Olufsen بسازد اطلاعاتی در دسترس نیست.

منبع:Engadget

 

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *