جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


تسلا : زیان هنگفت در سه ماهه سوم سال 2017

تسلا به تازگی گزارش مالی سه ماهه سوم سال مالی جاری خود را منتشر کرده که از ضرر بی سابقه و کاهش تولید دو مدل از خودروهایش حکایت دارد.

 

تسلا : زیان هنگفت در سه ماهه سوم سال 2017

طبق این گزارش، زیان فصلی تسلا نسبت به سه ماهه قبل دو برابر شده و به 619 میلیون دلار رسیده که در پیشینه این شرکت خودروسازی بی سابقه است. میزان زیان به ازای هر سهم نیز از انتظارات بیشتر بوده و رقم 2.92 دلار را نشان می دهد. با این حال تسلا توانسته به درآمد کلی 2.98 میلیارد دلاری برسد.

طبق اظهارات ایلان ماسک، تسلا می خواهد تولید خودروهای «مدل اس» و «مدل اکس» را تا 10 درصد کاهش داده و منابعش را صرف تولید «مدل 3» نماید که بیش از حد از برنامه عقب مانده. تسلا انتظار دارد نرخ تولید مدل 3 را تا سه ماهه نخست سال آتی میلادی به 5000 دستگاه در هفته برساند.

این کمپانی در ماه اکتبر تنها 260 خودرو تولید کرده که به مراتب پایین تر از هدف پیشین آنها یعنی 1500 دستگاه است و حکایت از مشکلات عدیده تولید در کارخانه های خودروسازی تسلا دارد.

پس از ارائه این گزارش نه چندان دلگرم کننده، ارزش سهام تسلا 5 درصد کاهش یافت. با این حال ارزش سهام این شرکت در سال جاری تاکنون 51 درصد رشد داشته و ارزش بازار آنها نیز در مقاطعی نسبت به رقبای سرشناسی همچون فورد، فیات کرایسلر و جنرال موتورز بیشتر شده است.

منبع : دیجیاتو

 

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *