جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


بهترین دوربین های موبایل در 2016

گوشی‌های هوشمند به مرور زمان به یکی از پرکاربردترین ابزارهای ساخت دست بشر تبدیل شده اند و جای بسیاری از ابزارهای قدیمی‌تر از جمله ساعت و دوربین عکاسی را گرفته اند. هر نسل از گوشی‌های هوشمند امکانات و قابلیت‌های پیشرفته‌تری را در اختیار کاربران می‌گذارد که یکی از جذاب‌ترین آنها عکاسی دیجیتال با کیفیت بالا است.

بهترین دوربین های موبایل در 2016
در این گزارش به بررسی ویژگی‌های دوربین عکاسی چند نمونه از جدیدترین و پیشرفته ترین گوشی های هوشمند می پردازیم.

گوشی V20
گوشی V20 محصول شرکت ال.جی دارای دو دوربین است که یکی برای عکسبرداری استاندارد و دیگری برای عکاسی با زاویه باز کاربرد دارد. دوربین این گوشی از فیلمبرداری 4K و ویژگی Steady Record 2.0 نیز پشتیبانی می‌کند. دوربین جلوی گوشی با وضوح تصویر ۵ مگاپیکسل امکان عکسبرداری با زاویه باز ۱۲۰ درجه و زاویه استاندارد ۸۰ درجه را فراهم می‌کند.

گوشی Galaxy S7
دوربین گوشی 7۷ تقریبا سریع‌ترین دوربین موجود در بازار است. این گوشی تغییر فوکوس از یک شیئی نزدیک به اشیای دوردست را تقریبا به طور بلادرنگ انجام می دهد. ابعاد پیکسل‌های این دوربین از سایر گوشی‌ها بزرگتر است و به ۱.۴ میکرون می‌رسد. همچنین دیافراگم بزرگ‌تری دارد و ۹۰ درصد بیشتر از مدل‌های قبلی، نور وارد آن می شود. در نتیجه تصاویر شفاف تر و واضح تری را به دست می دهد. وضوح تصویر این دوربین ۱۲ مگاپیکسل است.

گوشی Honor 8
گوشی Honor 8 محصول شرکت هواوی مجهز به یک دوربین با دو لنز است که تصاویر زنده و بسیار دقیقی را از محیط تهیه می کند. با استفاده از ویژگی دیافراگم بازشده، می توان پس از عکسبرداری، فوکوس تصویر را تغییر داد. همچنین این دوربین با استفاده از پردازنده هشت هسته‌ای گوشی و ویژگی Smart Key، عکاسی را بسیار ساده‌تر از قبل می‌کند.

گوشی G5
گوشی G5 محصول شرکت ال جی به یک دوربین با دولنز مجهز است. لنز اول که دوربین استاندارد گوشی است با دیافراگم ۱.۸ F و ویژگی تثبیت اپتیکی تصویر، وضوح تصویر ۱۶ مگاپیکسل را در اختیار می‌گذارد. لنز دوم دوربین قادر است تصاویری با وضوح ۸ مگاپیکسل را در زاویه ۱۳۵ درجه تهیه کند.

گوشی iPhone 7
گوشی iPhone ۷ به یک دوربین اصلی با وضوح تصویر ۱۲ مگاپیکسل مجهز است که ویژگی تثبیت اپتیکی تصویر را در اختیار می‌گذارد. دیافراگم این گوشی در مقایسه با مدل های قبلی بازتر شده و اندازه آن به ۱.۸F می‌رسد. بنابر این در نور کم، تصاویر بهتر و باکیفیت تری را به دست می‌دهد.

این گوشی به یک فلش با چهار LED مجهز است و تصاویر حاصل از آن ۵۰ درصد شفاف تر هستند. وضوح تصویر دوربین جلوی گوشی نیز ۷ مگاپیکسل است. در مدل Plus یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی دیگر نیز در کنار دوربین اصلی وجود دارد که امکان زوم اپتیکی دو برابر و زوم دیجیتالی ۱۰ برابر را فراهم می‌کند.

گوشی Xperia X
دوربین اصلی این گوشی دارای وضوح تصویر ۲۳ مگاپیکسل است. امکان تغییر حالت عکاسی این دوربین هم به طور خودکار و هم به صورت دستی وجود دارد. دوربین جلوی گوشی دارای وضوح تصویر ۱۳ مگاپیکسل است.
در قسمت راست بدنه این گوشی یک دکمه اختصاصی برای عکاسی وجود دارد. برای تغییر حالت عکاسی کافی است انگشت خود را از بالا به پایین روی نمایشگر بکشید و برای فعال کردن دوربین‌های جلو و عقب کافی است انگشتتان را به سمت راست یا چپ حرکت دهید.

منبع ایرنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *