جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


برنامه های دزد !

باید اعتراف کنیم که اغلب ما اپلیکیشن‌های رایگان رادوست داریم اما در عوض حریم خصوصی را از دست می‌دهیم!

اگر نگاهی به گوشی هوشمند و تبلت خود بیندازید، تعداد انبوهی از اپلیکیشن‌های رایگان را می بینید که روی سیستمتان نصب شده است.

واقعیت این است که اغلب ما free apps را دوست داریم ولی باید بدانیم برنامه های رایگان هر کدام هزینه خاص خود را دارند و این هزینه خاص چیزی نیست جز «از دست دادن حریم خصوصی»!

شما احتمالا هنگام نصب اپلیکیشن روی گوشی هوشمند و تبلت خود، قوانین و مقررات متعلق به کمپانی مالک نرم افزار را نمی خوانید و تنها با کلیک روی «موافقم» شرایط نخوانده را می پذیرید.


دراغلب موارد، برنامه رایگان این اجازه را از شما می گیرد تا شما به صورت داوطلبانه اطلاعات مورد نیاز نرم افزار از جمله «فعالیت های آنلاین» شما را بردارند. این اطلاعات می تواند شامل مکان، دسترسی به لیست تماس، پیام های متنی و … شود.

محققان دانشگاه کارنگی اخیرا ۱۰۰ اپلیکیشن رایگان برتر را مورد بررسی قرار داده و قوانین و مقررات (terms and conditions) آنها را بررسی کرده و متوجه شده اند از ۱۰ برنامه ای که در زیر می خوانید، بیشترین دسترسی ها برای لو رفتن اطلاعاتتان مهیا می شود:

Backgrounds HD Wallpaper

Brightest Flashlight

Dictionary.com

Google Maps

Horoscope

Mouse Trap

Pandora

Shazam

Talking Tom

Virtual Pet

شاید استدلال بیاورید که گوگل مپ نیاز به دانشتن مکان شما دارد، اما حیوانات خانگی نیاز اطلاعات شما دارند؟ و … اغلب گوشی ها چراغ قوه دارند چه اندرویدی و چه اپلی، اما آنها دیگر چه نیازی به دریافت اطلاعتتان دارند؟

خوبی سیستم عامل آی او اس این است که می توانید برنامه های مختلف را از لحاط «حریم خصوصی» کنترل کرده و اجازه دسترسی را خودتان بدهید یا بگیرید:

Go to Settings>>Privacy and choose the permission, such as camera or GPS

اما اندروید این اجازه را اغلب به شما نمی دهد و هر چند در سیستم اندروید ۴.۴.۲ به صورت پنهان وجود داشت اما گوگل آن را از دسترس خارج کرده و پاک کرده است!

البیته در برخی مواقع مثل دسترسی از طریق جی پی اس می توانید بدین صورت عمل کنید:
Settings>>Personal>>Location Services and uncheck any checked boxes

منبع:ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *