جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


بحران جدبدی به نام اینترنت اشیا

شرکت های امنیت اینترنت هشدار می دهند که اتصال روز افزون ابزار و تجهیزات شخصی به شبکه جهانی وب، می تواند سال آینده میلادی را به نا امن ترین دوره تاریخ فناوری اطلاعات تبدیل کند.

بحران جدبدی به نام اینترنت اشیا
“اینترنت اشیاء” (IOT) می تواند دستگاه های بیشتری را به اینترنت و یا به یکدیگر متصل کند و بنابراین انتشار سریعتر بدافزارها، تشکیل شبکه های بزرگتر برای حمله به پایگاه های اطلاعاتی و افزایش دسترس پذیری قربانیان حملات سایبری را موجب شود. بر همین اساس، سال 2015 را می توان سرآغاز یک فاجعه امنیتی در نظر گرفت که نشانه های واضح آن از همین حالا قابل مشاهده است.


تجربه موفق هکرها و مجرمان سایبری در انتشار و بهره برداری از ویروس های باجگیر مانند Cryptolocker، موجب شده تا در سال 2015 هم شاهد انتشار گستره تر گونه های جدید این بدافزارها باشیم.
ویروس های باجگیر معمولاً به صورت ناگهانی به درون رایانه ها نفوذ می کنند و با رمزگذاری اطلاعات مهم و حساس کاربر از وی می خواهند تا برای رمزگشایی و باز کردن قفل این فایل ها مبلغی را به حساب های خاصی واریز کنند؛ که البته حتی با وجود واریز پول، فایل های رمزگذاری شده قابل بازیابی نخواهند بود!
حمله دستگاه های POS بانک ها برای سرقت مستقیم یا غیرمستقیم پول، در سال 2015 افزایش چشمگیری خواهد داشت. محیط عملیاتی این دستگاه ها در بسیاری از موارد، در مقابل حملات سایبری آسیب پذیر هستند و همین مسئله موجب نفوذ و سرقت اطلاعات ارزشمند و یا اختلال در عملکرد این واسطه های حساس می گردد.

منبع: آی تی آنالیز

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *