جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


اپل چه زمانی تبدیل به نخستین کمپانی تریلیون دلاری تاریخ می شود

تحلیلگر شرکت بین المللی «RBC Capital Markets» معتقد است ارزش بازار اپل طی 12 الی 18 ماه آینده به بیش از یک تریلیون دلار خواهد رسید. «آمیت داریانانی» در تحلیل خود می نویسد:

طبق وضعیت کنونی، پیش بینی می شود طی سال مالی 2019 سود سهام اپل از 12 دلار فراتر رفته و با توجه به ثبات روند ارزش گذاری، هر سهم اپل با قیمت 192 الی 195 دلار مبادله گردد؛ با این حساب ارزش بازار آنها از 1 تریلیون دلار فراتر خواهد رفت.

داریانانی می گوید موبایل برتر اپل در سال جاری میلادی موسوم به «آیفون ادیشن» یا «آیفون 8» عامل سرنوشت سازی در دستیابی به عنوان نخستین کمپانی تریلیون دلاری تاریخ به شمار می رود. او معتقد است بخش خدمات اپل نیز پتانسیل رشد دو رقمی را در سال آینده خواهد داشت.

بخش خدمات اپل یکی از حوزه های موفق کسب و کار آنها بوده است
طی سه ماهه اخیر، بخش خدمات اپل توانست 7.17 میلیارد دلار درآمد داشته باشد که افزایش 18 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد و در مقایسه با سه ماهه قبلش نیز 1.1 میلیارد دلار بیشتر شده. تیم کوک مدیرعامل اپل چندی پیش اظهار داشت حوزه خدمات کسب و کار آنها، به تنهایی در سطح کمپانی های لیست «فورچون 100» ظاهر شده و تا سال 2020 دوبرابر بیشتر از امروز درآمد خواهد داشت.

گفتنیست اوایل ماه جاری میلادی، ارزش بازار اپل برای نخستین بار از مرز 800 میلیارد دلار گذشت و هر سهم این کمپانی به مبلغ 153 دلار مبادله شد. RBC پیش بینی خود از ارزش سهام اپل را از 157 به 168 دلار افزایش داده، که دلیل اصلی آن پتانسیل بالای بازار برای آیفون 8 و رشد درآمد بخش خدمات بوده است.

لازم به ذکر است «برایان وایت» تحلیلگر وال استریت نیز چند هفته قبل هدف گذاری 12 ماهه ارزش سهام اپل را از 185 به 202 دلار افزایش داد و پیش بینی کرد طی کمتر از یک سال، اپل به ارزش بالای یک تریلیون دلار خواهد رسید.

منبع : دیجیاتو

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *