جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


اولین ژاکت جهان با الیاف درخشان

تا به حال از فناوری های متنوعی برای تولید لباس های درخشان برای حفظ ایمنی مردم در شب استفاده شده، اما شرکت Indiegogo به تازگی از رویکرد متفاوتی برای حل این مشکل استفاده کرده است.

jacket

 این شرکت از الیاف و پارچه های منحصربه فردی برای دوخت این ژاکت ورزشی استفاده کرده که در تاریکی شب می درخشند و جان عابران پیاده، دوچرخه سواران و … را در فضای تاریک و در برابر تصادفات احتمالی حفظ می کند.

پارچه به کاررفته برای تولید این ژاکت re nano نامیده شده که از قابلیت جذب اشعه ماورای بنفش خورشید در طول روز و بازتاباندن آن در شب برای تامین نور برخوردار است. در حالی که بسیاری از البسه مشابه از نوارهایی برخوردارند که تنها در صورت برخورد نور به آنها روشنایی را بازتاب می دهند این البسه می توانند در تمام طول شب به طور کامل روشن بماند و بدون نیاز به منبع نور ثالث روشنایی مورد نیاز را تامین کنند.

در صورتی که این لباس در طول روز تنها حدود بیست دقیقه در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرد می تواند در طول شب به مدت دو ساعت از خود نور ساطع کند و ایمنی افرادی که از آن استفاده می کنند را تامین کند.

ژاکت یاد شده همراه با یک کلاه ویژه برای حفاظت از افراد در شرایط بد آب و هوایی عرضه می شود و دارای پورت هدفون و سه جیب زیپ دار هم هست که یکی از آنها برای حفظ امنیت افراد به صورت مخفی طراحی شده است. ژاکت یاد شده از قابلیت جذب سریع رطوبت برخوردار است و با سرعت قابل توجهی خشک می شود.

شرکت طراح این ژاکت اعلام کرده برای تولید انبوه آن نیازمند سرمایه گذاری ۳۰ هزاردلاری است و قصد دارد آن را به قیمت ۱۲۹ دلار عرضه کند. هر چند در صورت پیش خرید برای تحویل در پایان سال ۲۰۱۶ افراد تنها باید ۷۹ دلار پرداخت کنند.

 

منبع : mehrnews

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *