جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


اولین چسب زخم ایبوبروفن

همه ایبوپٰروفن را به خوبی می‌شناسند؛ مسکنی که به‌طرز شگفت‌آوری هم مؤثر است و هم کم‌خطر. اکنون محققان ادعا می‌کنند موفق شده‌اند اولین چسب‌زخم ایبوپروفن دنیا را بسازند که بعد از قرار گرفتن روی پوست جذب آن شده و به‌صورت آهسته و پیوسته در عرض ۱۲ ساعت دارو را در بدن آزاد می‌کند.

اولین چسب زخم ایبوبروفن
برای انجام این پروژه دانشمندان دانشگاه واریک در انگلستان با شرکت مدهرانت که در زمینه دارو تحقیق می‌کند، تیم مشترکی تشکیل دادند و چسب شفافی را تولید کردند که از یک پلیمر ماتریسی ساخته شده و حاوی دارو است. آن‌ها می‌گویند محصول جدید حاوی ۳۰ درصد دارو است که از محصولات قبلی به مراتب بیشتر است. مثلا ژل‌های ایبوپروفن تا قبل از این بیشترین مقدار دارو را با حداکثر ۱۰ درصد داشتند.شاید این حجم دارو برای بدن زیاد به‌نظر برسد ولی تیم تحقیقاتی یادشده موفق شده‌اند تا با چسب جدید این مقدار را در طول یک زمان مشخص به‌طور آهسته و پیوسته به بدن بیمار تزریق کنند؛ به این ترتیب که ایبوپروفن بعد از قرار گرفتن روی پوست در طی ۱۲ ساعت در بدن پخش می‌شود. گفته می‌شود که میزان چسبندگی آن بسیار زیاد است و زمانی‌که به پوست می‌چسبد به سختی کنده می‌شود. همین قدرت چسبندگی باعث می‌شود که ایبوپروفن به‌راحتی تکان نخورد در نتیجه راحت‌تر می‌تواند مقدار مصرف را کنترل کند. هم‌چنین این مسئله باعث می‌شود که در طول روز نیاز دوباره به استفاده از این چسب نباشد.

چسب جدید می‌تواند برای کسانی‌که از دردهای موضعی مزمن مانند آرتروز و درد کمررنج می‌برند بسیار کارآمد باشد و از محبوبیت بالایی برخوردار شود. هرچند که باید مدتی برای آن صبر کنند. تیم سازنده این چسب می‌گویند که حدود ۲ سال طول می‌کشد تا محصول جدید آن‌‌ها وارد بازار شود.

منبع شبکه

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *