جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


اوضاع نابسامان HTC

درآمد سه ماهه سال‌ به‌ سال اچ‌.تی‌.سی ۶۴ درصد کاهش یافت.

اوضاع نابسامان HTC
در اچ‌.تی‌.سی اوضاع روبه‌راه نیست. این شرکت جزئیات درآمد سه ماهه خود را در حالی منتشر کرد که چهارمین سه ماهه‌ای است که با ضرر روبه‌رو شده است. این تولیدکننده تایوانی که اخیرا آخرین پرچمدار گوشی‌های خود HTC 10 را ارائه کرده است، در فاصله یک ژانویه تا پایان مارس ۱۴۸ میلیون دلار از دست داد.

موضوع نگران‌کننده‌تر این است که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ نیز درآمد این شرکت کاهش داشته است. اچ‌.تی‌.سی در سه ماهه سال گذشته ۴۱.۵ میلیارد دلار تایوانی به دست آورد که در مقایسه با سود ۱۴.۸ میلیارد دلاری امسال، یک کاهش ۶۴ درصدی در درآمد محسوب می‌شود.

چند نکته قابل ذکر در این میان وجود دارد. اول همان‌طور که اشاره شد پرچمدار جدید اچ‌.تی‌.سی به تازگی به بازار وارد شده است و بنابراین در این نتایج به شمار می‌رود، دوم هدست‌های واقعیت مجازی این شرکت (the Vive) در این نتایج حساب نمی‌شود. البته به طور مشابه، درآمد سه ماهه سال گذشته نیز شامل فروش اچ‌.تی‌.سی One M9 نمی‌شد.

همچنین به این نکته باید اشاره شود که این یک توسعه انبوه جدید نیست، زیرا ا‌چ‌.تی‌.سی در طول سال‌های گذشته روندی نزولی را طی کرده و تلاش کرده تا خود را به صورت یک شرکت کوچک‌تر با کارآیی بیشتر بازسازی کند.

اچ‌.تی‌.سی چطور می‌تواند خود را بازیابی کند؟ همان‌طور که انتظار می‌رود این شرکت در حال تلاش برای کاهش قیمت‌ها و افزایش درآمد است. چایلین چانگ، مدیر مالی این شرکت بدون اینکه وارد جزئیات شود می‌گوید: اچ‌.تی‌.سی به دنبال اصلاح هزینه‌ها از سه ماهه جاری است. این شرکت اخیرا تعدادی ملک و اموال به فروش رسانده است و محتمل است که در جهت سودآوری اقدام به کوچک‌سازی کند. همچنین چانگ می‌گوید هدست‌های واقعیت مجازی این شرکت منجر به سودآوری خواهند شد.

امید است که کاهش هزینه‌ها همراه با چشم‌انداز مثبت HTC 10 و هدست واقعیت مجازی Vive ماه‌های بهتری را در آینده رقم بزند. چانگ معتقد است در سه ماهه سوم (یعنی ماه‌های جولای تا سپتامبر) با فروش گوشی‌های هوشمند از زیان‌دهی خارج می‌شوند و اشاره می‌کند که این یک پیش‌بینی نیست، بلکه هدفی داخلی است که شرکت دنبال می‌کند.

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *