جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


ارزش بیت کوین رکورد زد

ارزش کل بیت‌کوین از ۱۴ میلیارد دلار گذشت و به یک رکورد جدید رسید.

ارزش بیت کوین رکورد زد

در هفته گذشته ارزش کل بیت‌کوین‌های موجود با افزایش ۵ درصدی، به رکورد جدید فراتر از ۱۴ میلیارد دلار رسید.

گفتنی است در سال جاری میلادی، بیت‌کوین با افزایش ارزش بی‌سابقه دو برابری در طی سه سال گذشته روبرو شده بود.
بدین ترتیب در بورس اروپایی بیت‌کوین با نام Bitstamp، بهای هر بیت‌کوین به ۸۷۵ دلار رسید که از ژانویه ۲۰۱۴، بالاترین حد آن محسوب می‌شود.

در سال گذشته، ارزش هر بیت‌کوین، ۴۳۵ دلار بود و بسیاری از متخصصان افزایش بهای آن را با کاهش بهای یوآن چین مرتبط می‌دانستند.

اطلاعات موجود نشان می‌دهد که اکثر داد و ستدهای مبتنی بر بیت‌کوین، در چین صورت می‌گیرد و بدین ترتیب هر گونه افزایش در تقاضا از سوی چین، به نظر می‌رسد تأثیر شگرفی بر بهای آن داشته باشد.

بیت‌کوین یک ارز رمزگذاری شده مبتنی بر وب است که از قابلیت انتقال سریع پول در سرتاسر جهان و به طور گمنام برخوردار می‌باشد و هیچ نیازی به کنترل مرجع مرکزی وجود ندارد.

این امر موجب می‌شود تا بیت‌کوین برای کسانی که خواهان دور زدن کنترل‌های مالی هستند (همچون مراجع مالی در چین)، جذابیت زیادی داشته باشد.

گفتنی است ارز دیجیتالی بیت‌کوین هنوز هم از بیشترین ارزش خود در اواخر سال ۲۰۱۳ فاصله دارد. در آن زمان، هر بیت‌کوین در بورس Bitstamp تا یک هزار و ۱۶۳ دلار نیز معامله می‌شد.

با توجه به اینکه در هر ده دقیقه ۱۲.۵ بیت‌کوین به سیستم افزوده می‌شود، ارزش کلی آن در روز پنج‌شنبه از بیشترین میزان مربوط به سال ۲۰۱۳ که نزدیک به ۱۴ میلیارد و ده میلیون دلار بود نیز عبور کرد.

چارلز هایتر (یک تحلیلگر اقتصادی) می‌گوید اگر این روند تداوم داشته باشد، بیت‌کوین می‌تواند در بازارهای پولی نیز هنجارشکنی داشته باشد.

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *