جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


ارائه اینترنت 5g از شرکت ZTE

به نظر می رسد رقابت برای رسیدن به سرعت های اینترنت ماورایی پایان ناپذیر است.سرعت اینترنت ۵G که هزاران بار سریعتر از اینترنت نسل چهارم است توسط شرکت های معتبر دنیا در حال بررسی می باشد.

شرکت ZTE ادعا می کند که پیشرفت های بسیاری در زمینه دسترسی چند کاربره Multi-User Shared Access یا (MUSA) در خصوص فناوری شبکه های موبایل داشته و نام آن را پیش ۵G نهاده است. این تکنولوژی، ۳ برابر شبکه های بی سیم فعلی، ظرفیت دارد.

ارائه اینترنت 5g از شرکت ZTE

این تحقیقات هنوز به مراحل پایانی خود نرسیده اند اما الگوریتم MUSA زیر فشار و استفاده ی سنگین مورد بررسی قرار گرفته و می تواند خبر از بهبود ۲۰۰ درصدی برای تحمل فشار و کاربری بیش از اندازه دهد؛ چنین اینترنتی، مشخصا برای عصر اینترنت اشیا، ضروری خواهد بود.
شرکت ZTE این فناوری را Pre5G یا پیش ۵G می نامد و دلیل این نامگذاری هم اینکه فناوری مذکور، از تجهیزات ۴G و LTE استفاده کرده اما توان عملیاتی بسیار بیشتری را در اختیار استفاده کنندگان می گذارد.

این ها همه در حالی هستند که هنوز هم ۵G به عنوان یک استاندارد شناخته نمی شود. شرکت یاد شده می گوید درحالی که کاربران می توانند به زودی از الگوریتم MUSA بهره گیرند، دست کم با ارائه ی استاندارد ۵G پنج سال فاصله داریم.

یکی از محققان مشغول در این شرکت به نام Xiang Jiying می گوید: تا زمانی که ۵G به عنوان یک استاندارد شناخته شود، می توان از ظرفیت بالای Pre5G استفاده نمود. اپراتورها قادرند در زمان فعلی از آن استفاده کرده و مشکلات ترافیک شبکه را تا حد زیادی کاهش دهند.

اگرچه ZTE را به عنوان یک برند سازنده موبایل می شناسیم اما این شرکت در اصل زیرساخت های بسیاری داشته و همانند نوکیا، اریکسون و هوآوی، تجهیزات شبکه های موبایل را تولید می کند.
پیش از این شرکت سامسونگ نیز برای سنجش نرخ انتقال شبکه ی ۵G پا را فراتر نهاده و اطلاعات را با سرعتی برابر ۱۵۰ مگابایت بر ثانیه دریافت کرده است.

منبع:تیترجو

 

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *