جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


ادغام Spark با خدمات ابری IBM

شرکت IBM از ژوئن امسال پشتیبانی از سیستم‌های Apache Spark را آغاز کرد و با شرکت در همایش Spark Summit توضیح داد بیش از ۳۰۰ میلیون دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کند.

ادغام Spark با خدمات ابری IBM
IBM در آن زمان اعلام کرد که در جریان این سرمایه‌گذاری بزرگ قصد دارد ۳۵۰۰ محققان را در اختیار بگیرد و مرکز Spark Technology را هم در شهر سانفرانسیسکو راه‌اندازی کند.

اما روز گذشته در جریان برگزاری کنفرانس IBM Insight در لاس‌وگلاس IBM Analytics مخصوص سیستم Apache Spark معرفی شد تا مجموع این خدمات روی پلتفرم پردازش ابری IBM Bluemix اجرا شوند.

شرکت IBM با ارائه خدمات Spark روی محیط Bluemix امکان توسعه این سیستم را روی دیگر فضاهای ابری و خدمات تحلیل داده از جمله Cloudant NoSQL و خدمات داده ابری dashDB فراهم می‌کند.

با توجه به اینکه پلتفرم Bluemix یک ابزار ویژه برای توسعه خدمات پردازش ابری محسوب می‌شود، IBM بر این باور است که تمرکز بیشتر بر Spark می‌تواند موقعیت آن را در بازار جهانی مراکز داده و به خصوص کلان داده‌ها پررنگ کند.

خدمات تحلیل داده IBM Analytics روی سیستم Apache Spark با قابلیت پشتیبانی از سیستم‌های مختلف Spark فعالیت می‌کنند و زبان برنامه‌نویسی Python را نیز مورد پشتیبانی قرار می‌دهند.

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *