جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


احتمال ادغام گوگل و اچ تی سی

در شرایطی که اپل و سامسونگ بر بازار تلفن همراه تسلط دارند، ال.جی، اچ.تی.سی و سونی برای کسب سودی منطقی از بازار مذکور در تلاش هستند و ظاهرا گوگل قصد دارد برای تبدیل شدن به بازیگری بزرگ اچ.تی.سی را بخرد.

احتمال ادغام گوگل و اچ تی سینوکیا، بلک‌بری و موتورولا روزگاری بازگیران بزرگ دنیای تلفن همراه بودند ولی امروزه همگی به مجموعه‌های دیگری واگذار شده‌اند. نوکیا توسط مایکروسافت خریداری شد، بلک‌بری روزهای پایانی عمر خود را سپری می‌کند و موتورولا توسط گوگل خریداری و سپس به لنوو فروخته شد.

اچ.تی.سی هم علی‌رغم استعدادی که در زمینه طراحی گوشی‌های خوب و عرضه آنها به بازار دارد، به علت اشتباهاتی که در زمینه بازاریابی داشته نتوانسته سهم چندانی از بازارهای جهانی را به دست آورد و لذا برخی کارشناسان و ناظران بازار معتقدند گوگل ممکن است با خرید مستقیم اچ.تی.سی به دنبال عرضه گوشی‌های هوشمند اختصاصی خود و از میدان به در کردن اپل و سامسونگ باشد.

تحلیلگران می‌گویند گوگل قبلا یک بار با پرداخت ۱۲.۵ میلیارد دلار برای خرید موتورولا شانس خود را در این زمینه آزموده و عدم موفقیتش در کسب درآمد کافی از بازار گوشی‌های هوشمند موجب شده مجددا بخواهد شانس خود را در این زمینه بیازماید. گوگل در بازار نرم‌افزارها و سیستم‌عامل همراه یک بازیگر موفق است و برای تکمیل این موفقیت باید کنترل بخش گسترده‌تری از حوزه سخت‌افزار گوشی‌های هوشمند را هم در دست بگیرد.

مساله دیگری که این گمانه زنی را تقویت می‌کند، ناموفق بودن سیاست تولید گوشی‌های مشترک توسط گوگل و دیگر شرکت‌های فناوری مانند ال‌.جی، هواووی، سامسونگ و غیره و عدم استقبال کافی از آنها در بازار است. امسال اچ.تی.سی و گوگل در زمینه تولید گوشی‌های اندرویدی با یکدیگر همکاری کرده‌اند و نتیجه این همکاری تولید گوشی جدیدی به نام پیکسل است که ممکن است زمینه ساز ادغام اچ.تی.سی در گوگل شود.

منبع فارس

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *