جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


اجاق با گرمایش سطحی !

ojagh ba garmayeshe sathi

 

در فروشگاه‌های لوازم خانگی اجاق‌های صفحه‌ای با برندهای گوناگونی وجود دارند که البته برای آشپزی حرفه‌ای مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و بیشتر برای کارهای خانگی و آشپزهای مبتدی مناسب‌اند. امروز پاناسونیک با معرفی اجاق با گرمایش سطحی عرصه‌ای جدید برای رقابت ایجاد نموده و این محصول علاوه بر اشغال فضایی اندک، انرژی بسیار کمی نیز مصرف می‌کند.

تنها کاری که برای استفاده از این اجاق بایستی انجام دهید این است که ظرف غذا را برروی سطح بالایی اجاق قرار داده و آن را روشن کنید (تقریبا مشابه آنچه در سایر اجاق‌های صفحه‌ای دیده بودیم). اما اجاق‌های صفحه‌ای معمولا در نقطه‌ای از آشپزخانه نصب شده و قابلیت جابجایی چندانی ندارند؛ حال آنکه محصول جدید ژاپنی‌ها به راحتی حمل یک مایکروویو بوده و می‌توان آن را به نقاط مختلف آشپزخانه و حتی خارج از خانه منتقل کرد.

حجم کم دستگاه علاوه بر تسهیل حمل و نقل، در آپارتمان‌ها بیشتر خودنمایی می‌کند؛ چرا که اجاقی بزرگ برای آپارتمانی کوچک مناسب نبوده و با تهیه دست ساخته چشم بادامی‌ها حتی می‌توانید فضا را برای سایر وسایل موردنیاز آشپزی فراهم سازید. اما این اندازه کوچک با محدودیت‌های کمی همراه بوده و برای پخت یک استیک باربیکیو باید اندازه استیک و اجاق متناسب باشد. در غیراین‌صورت گرما به‌خوبی به تمامی نقاط غذا انتشار نمی‌یابد.

آشپزی با این اجاق به‌هیچ عنوان نیاز به مهارت خاص و آموزش‌های قبلی نداشته و هرکسی می‌تواند از آن بهره ببرد. اما فکر پخت و پز غذاهای تابستانی را با این اجاق از مخیله‌تان بیرون کنید، چرا که پاناسونیک مهرماه را برای عرضه اجاق کوچک خود وعده داده است. متاسفانه هنوز اطلاعاتی مبنی بر نحوه قیمت‌گذاری این محصول کارآمد موجود نیست.

 

منبع : engadget

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *