جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


ابزاری برای افزایش عمر باتری

محققان دانشگاه Perdue آمریکا موفق به ساخت ابزاری رایگان برای افزایش طول عمر باتری تلفن‌های همراه اندرویدی تا دو برابر شدند.

ابزاری برای افزایش عمر باتری
محققان این دانشگاه در تحقیق گسترده خود درباره اسمارت‌فون‌های اندرویدی و برنامه‌های به اصطلاح باتری خور به این نتیجه رسیدند که برنامه‌های خاصی هستند که حتی وقتی صفحه نمایش خاموش است تا 28.9 درصد باتری هدر می‌رود.

چارلی هو مدیر این تیم تحقیقاتی در این‌باره می‌گوید: این قبیل برنامه‌ها شامل اپلیکیشن‌هایی می‌شود که برای آپدیت شدن بطور دائم به اینترنت وصل هستند و یا برنامه‌هایی که بدون وجود ضرورتی خود را فعال می‌کنند.

وی ادامه داد:وقتی صفحه نمایش خاموش می‌شود، سخت‌افزار گوشی بایستی وارد حالت خواب و مصرف باتری به نزدیک صفر برسد.

برخی برنامه‌ها هستند که لازم است گوشی را فعال کنند ولی باید طوری برنامه‌نویسی شوند که دوباره گوشی را به حالت خواب برگردانند،در حالی که این طور نیست و برنامه‌نویسی آنها باگ دارد.

خصوصا به این علت که از اینترفیس برنامه‌نویسی اندروید مخصوص کنترل نیرو به نام wakelock استفاده درست نمی‌کنند.

در این پژوهش تیم تحقیقاتی با همکاری دو مؤسسه اینتل و Mobile Enerlytics دوهزار گوشی Samsung Galaxy S3 و S4 با سیمکارت 191 اپراتور مختلف از 61 کشور را تست کردند که مشخص شد در هنگام خاموش بودن صفحه نمایش موبایل، علاوه بر 45.9 درصد مصرف معمول باتری، عامل 28.9 درصد اتلاف انرژی، برنامه‌هایی هستند که مرتبا روشن و در پس زمینه فعالیت می‌کنند.

در عین حال گروه پژوهشی دانشگاه Perdue اقدام به تولید یک ابزار رایگان کردند که قادر است مصرف باتری را تا ۱۶ درصد کاهش دهد و عمر آن را به دوبرابر برساند.

این برنامه که HUSH نام دارد، فعالیت‌های تک تک برنامه‌ها در پس زمینه موبایل را زیر نظر می‌گیرد تا هم از قطع شدن برنامه‌های مفید جلوگیری کند و هم مصرف باتری را بهینه کند.

این برنامه طوری طراحی شده که به مرور درمی‌یابد کاربر از کدام برنامه‌ها بیشتر استفاده می‌کند تا این برنامه‌ها را در اولویت بالاتر قرار دهد.

این تیم تحقیقاتی قرار است یافته‌های خود را در این باره در کنفرانس ACM MobiCom 2015 که در پاریس برگزار می‌شود، ارائه کند.

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *