جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


آیفون جدید با نمایشگر OLED

اطلاعات منتشر شده در شبکه اینترنت حاکی از آن هستند که شرکت اپل برای استفاده از نمایشگرهای OLED برای نسل بعدی آیفون به سراغ تولیدکنندگان شرق آسیا رفته است.

آیفون جدید با  نمایشگر OLED
بنا بر اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت‌ها و بلاگ‌های خبری، کمپانی اپل در آیفون‌های ساخته شده در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ خود از نمایشگرهای OLED استفاده خواهد کرد.

البته تامین این نمایشگرها برای این شرکت روندی متفاوت خواهد داشت زیرا این کمپانی از سازندگان ژاپنی و کره‌ای خود دعوت کرده است تا به گسترش تولید این فناوری بپردازند.

بنا بر گزارش یاد شده اپل قصد دارد تا در سال ۲۰۱۷ میلادی تلفن‌های خود را با صفحه‌نمایش OLED به بازار عرضه کند اما به دلیل موانع عرضه و عملکرد ممکن است این پروژه را تا سال ۲۰۱۸ میلادی به تعویق بیندازد.

این شرکت به دلیل مسائلی مانند کاهش عمر باتری و کارکرد تلفن‌های همراه خود و همچنین صرفه‌جویی در مصرف باتری به نمایشگرهای OLED روی آورده است.

هم اکنون سه کمپانی ال‌جی، Japan Display و JOLED برای همکاری با اپل در این پروژه با یکدیگر در رقابت هستند. در عین حال سازندگان صفحه‌نمایش در ژاپن نیز به‌شدت به‌سوی استفاده از این فناوری گرایش داشته‌اند که این امر می‌تواند به ترویج بیشتر این نوع از نمایشگرها منتهی شود.

شایان‌ذکر است پیش‌ازاین سامسونگ نیز به سراغ استفاده از نمایشگرها OLED رفته بود و دلایلی مشابه را برای این تصمیم خود اعلام کرده بود.

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *