جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


آموزش تگ های br و hr ( ساده ولی کاربردی html – قسمت 9 )

پس از یک وقعه کوچک بین پست های سایت , در این مطلب از سایت اسکریپت دات کام , به سراغ قسمت نهم از سری آموزش های ساده ولی کاربردی html میریم …

در این قسمت با دو تگ دیگر از html آشنا میشویم .

یکی برای شکستن خط و رفتن به خط دیگر در html و دیگری برای درج یک خط افقی در صفحه وب …

آموزش زبان html - ساده و کاربردی

تگ br : این تگ به صورت Empty و Block Level میباشد و در هر کجای html که بنویسید , یک خط شکسته و به خط بعد میرود .

مثلا در مثال زیر میخواهیم در یک پاراگراف کلمه vahid majidi را بنویسیم اما میخواهیم کلمه majidi در زیر کلمه vahid جای بگیرد و سر خط نوشته شود .

 نکته : به طور کلی بهتر است کمتر از این تگ استفاده شود , و میتوان جایگزیرن آن از روش زیر استفاده نمود . ( با روش زیر که سئویی تر میباشد , میتوانید دو کلمه بالا رو در دو پاراگراف بنویسید تا همان کار تگ <br> را انجام دهد .

سعی کنید همیشه برای شکستن خط و یا زیر هم انداختن چند تگ inline level , از همین روش بالا استفاده نمایید . به مثال زیر توجه فرمایید .

اگر میخواستیم بین دو تگ strong و ins که هر دو inline level هستند , یک خط فاصله بیندازیم و خط را بشکنیم , باید از تگ br استفاده میکردیم , ولی همان طور که میبینید , این کار را انجام ندادیم و هر دوی آنها را در تک p مجزا نوشتیم . شما هم ترجیحا از این به بعد از همین روش استفاده نمایید .

تگ hr : این تگ هم به صورت Empty و Block Level می باشد و برای درج یک خط افقی در وبسایت به کار میرود .

در صورت تغییر رنگ و دیزاین این تگ , باید به سراغ css بروید که انشاالله بعد از این سری آموزشی که در مورد html هست , به سراغ سری آموزش های ساده ولی کاربردی css میرویم .

 آموزش : وحید مجیدی

پخش اختصاصی

جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *