جهت ورود به تالار گفتمان سایت کلیک کنید


آمازون، الکسا را به تبلت فایر افزود

آمازون روز پنج‌شنبه گام دیگری را در راستای گسترش الکسا برداشت و غول خرده‌فروشی آنلاین، الکسا را برای نخستین بار، به تبلت‌های فایر خود افزود. الکسا، یک دستیار صوتی است که برای مثال به فرمان‌های صوتی برای گزارش آب‌وهوا پاسخ می‌دهد.

آمازون، الکسا را به تبلت فایر افزودگفته می‌شود الکسا در تبلت Fire HD 8 (که روز پنج‌شنبه از آن پرده‌برداری شد)، مدل‌های Fire HD 8 کنونی، Fire HD 10 و تبلت‌های فایر ۵۰ دلاری گنجانده خواهد شد و تمام این مدل‌ها در پاییز امسال، با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری از الکسا برخوردار خواهند بود.

حرکت الکسا به‌سمت تبلت‌های فایر نشان از جاه‌طلبی‌های آمازون برای گسترش دستیارهای دیجیتالی خود دارد و نشان می‌دهد که از آن برای ترغیب تعداد بیشتری از مشتریان برای خرید وسایل آمازون، و نیز انجام خرید روی Amazon.com استفاده خواهد کرد.
الکسا که در حال حاضر روی اسپیکر هوشمند Echo و جعبه پخش Fire TV قرار دارد، می‌تواند چندین محصول مربوط به خانه هوشمند از جمله لامپ و قفل درب را کنترل نماید. از سوی دیگر، یکی از مقامات اجرایی لنووو در هفته گذشته اظهار داشت که این شرکت در خصوص استفاده از الکسا روی کامپیوترها و دیگر وسایل لنووو، مذاکراتی با آمازون داشته است.

گفتنی است سایر شرکت‌ها نیز برای افزودن ویژگی‌ها و ترکیب گجت‌ها با یکدیگر، در تلاش‌های مشابهی بوده‌اند؛ از جمله Cortana از مایکروسافت، Siri از اپل و Assistant از گوگل. کورتانا سال گذشته جهشی از گوشی به کامپیوترهای شخصی دارای ویندوز ۱۰ داشت، و سیری نیز قرار است با یک به‌روزرسانی در پاییز، راه خود را به سوی کامپیوترهای مک باز کند. گوگل نیز درنظر دارد رقیبی با نام Google Home برای اکو عرضه کند و بدین‌ترتیب آمازون برای تبدیل کردن الکسا به دستیار صوتی پیشتاز، تحت فشار بیشتری خواهد بود.

منبع ایتنا

  • امتیاز شما به این مقاله ؟
  • جهت تبادل گفتگو و حل مشکلات در باره این موضوع , کلیک کنید

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *